Powered by Smartsupp

Le Galion - Cologne - niche parfém

Cologne, to je nádherná „čichová interpretace“ pomyslného setkání Paula Vachera a Rodriga Flores-Roux, dvou velkých jmen ve světě parfémů. Evokuje představu, jak sedí v zahradě panství domu Le Galion a vychutnávají si během letního odpoledne koktejl a doutník ve stínu kvetoucích pomerančovníků…

EDP 100 ml / unisex

 

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Le Galion
3 880 Kč –40 % 2 325 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Bílé květy, Citrusová, Svěží
Pro koho: Pánská
Cologne1
3 880 Kč –40 %

Rodrigo Flores-Roux byl při vytvoření tohoto „čichového portrétu“ inspirován myšlenkou na tento skvělý a bezstarostný moment: 

Hořký pomeranč, bergamot, citrón a pomerančový květ představují pomerančovníky v zahradě;

Jalovcové bobule a kořen anděliky zastupují koktejl s Martini;

„Eau de Brouts“ a šalvěj muškátová připomínají vůni popela z doutníků;

Zimolez a galbanum mají evokovat vůni zahrad a vůni linoucí se od keřů břečťanu. 

 

Hlava: bergamot, pomerančový květ, citrón, hořký pomeranč

Srdce: andělika, „eau de brouts“, jalovcové bobule, šalvěj

Základ: zimolez, galbanum

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu