Rancé 1795 - Eugénie - niche parfém

Chvála půvabu a šarmu kultivovaných žen: nenápadná, jemná a pronikavá krása...krása, která podmaňuje.

Tóny: Květinové, svěží, bílé květy a vonící ambrou

EDP 50ml / dámský

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Rancé
3 100 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Květinová, Svěží
Pro koho: Dámská

Parfém patřil císařovně Eugénii, která si získala Francii a celou Evropu svým šarmem, úsměvem a elegancí. Jen ty nejvybranější a nejjemnější esence vhodné pro kultivovanou ženu s laskavou duší a mírnými způsoby. Lehké, ale nesmírně ženské kouzlo, které uchvátí srdce, mysl i smysly.

Hlava: černý rybíz, konvalinka, mandarinky, bílé květiny, ylang-ylang, bergamot, meloun, plod mučenky

Srdce: neroli, růže (extrakt), broskev, lístky fialky, jasmín z Grasse, magnolie

Základ: florentský kosatec, santalové dřevo, dubové pižmo, ambra, vanilka, vetiver

Francois Rancé, člen rodiny rukavičkářů a parfémářů s tradicí od roku 1600, se v roce 1795 rozhodl věnovat výhradně výrobě parfémů. Jakožto velký obdivovatel Napoleona, Francois a jeho potomci zasvětili mnoho svých parfémů právě Bonapartovi a dalším významným postavám této zajímavé éry.

Zobrazit více

Senzační úspěch bohatých a harmonických vůní, které způsobily revoluci v parfémářském umění, zajistily i slávu Maison Rancé. V naší nabídce máme historické vůně z let 1801 - 1824.

Eau Sublime, věnovanou Josefine, Eau de Noblesse, kterou Jean Rancé vytvořil pro velkolepý ples francouzské aristokracie, který pořádala princezna z Naples v roce 1822, Eau de la Couronne, další mistrovský kousek věnovaný Napoleonově sestře Pauline , a slavnou Eau de France z roku 1807, věnovanou Francii, jejím ženám a mužům.

Pánská vůně Eau de duc Berry, vytvořená v roce 1818, byla věnovaná poctě vévody de Berry, který se zasloužil o znovunabytí titulu Mistr parfémář pro Jeana Rancé. Tento titul mu byl králem Ludvíkem XVIII. na krátkou dobu odebrán z politických důvodů.