Floris - Jermyn Street - niche parfém

Vůně inspirovaná jedinečností londýnské čtvrti St James´ a ulice Jermyn Street 89, kde se po více než 300 let nachází domov rodinného podniku Floris.  

Kategorie: Citrusová vůně s tóny zeleně

EDP 100ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Floris
3 600 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Citrusová, Dřevitá, Svěží
Pro koho: Unisex

Vůně Jermyn Street, stejně jako její inspirace, oplývá atmosférou vybrané elegance a umírněného stylu. Vychází z tónů ginu zakápnutého citrónem a úvodní citrusová smršť a zelené tóny se mísí s aroma vetiveru. Vetiver prochází vůní od samého začátku až po základ a je v srdci podporován a doprovázen jalovcem s moderním nádechem koriandru. Vůně se inspiruje rovněž londýnskými platany, které i dnes stále hrdě stojí před obchodem. Parfémem dále prostupuje svěží vůně jemně nažehlené bavlny, ta vychází od vyhlášených výrobců košil, kteří sídlí na kultovním místě, které bylo pojmenované po Henrym Jermynovi v roce 1664.

 

Floris  - Rodinné příběhy

Jermyn Street byla v roce 1730 módním světem podnikání, vzrušení a migrace, které s sebou přinesly znalosti a příležitosti. Vzpomínka z našeho obchodu na Jermyn Street v St James´s: Edward Bodenham si vzpomněl na okamžik ze svého dětství, kdy byla dodávka vůní upuštěna a rozlita přede dveřmi Floris. Celé dny byla ulice plná vůní parfémových esencí.

Při jeho prvních návštěvách v obchodě, kdy byl ještě dítě, se vůně stále ještě tvořily v "dole" pod obchodem, a tak ulice nepřetržitě voněla směsí vůní, které se zde nalévaly. Eau de Parfum "Jermyn Street" proto vznikla z touhy oslavit náš domov v No 89.

 

Hlava: Bergamot, mandarinka, zelený vetiver, fialka

Srdce: Koriandr, vetiver, pelyněk, jalovec plod

Základ: Ambra, cedrové dřevo, pižmo, vetiver

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Floris London je britská rodinná parfémová firma založena roku 1730, která poskytuje originální vůně pro lidi s tradičním stylem. Floris je nejstarší nezávislý rodinný parfémářský dům na světě a ve své kolekci má jako jediný parfém, který byl vytvořen na žádost Jejího Veličenstva královny.

Zobrazit více

Floris obdržel první královskou objednávku od krále George IV. Ručně vyrobené hřebeny byly v té době specializací Florisu, spolu se sbírkou zubních kartáčků a ústních vod, které byly vysoce hodnocené elitní klientelou společnosti. Během pobytu v zahraničí v roce 1818 napsala Mary Shelleyová, autorka „Frankensteina“ a manželka romantického básníka Percyho Bysshe Shelleye, příteli Thomasovi Love Peacockovi do Londýna a požádala ho, aby ji poslal v dalším balíčku „dva kartáče na vlasy a malý zubní kartáček od Floris.“

K příležitosti diamantového jubilea královny Alžběty II. uvedl Floris kolekci Royal Arms - Diamond Edition, aktualizovanou verzi „Royal Arms“. Vůni původně vytvořenou k oslavě narození královny v roce 1926. Jako jediný parfém obdržel královský požadavek od královny. Floris tak vytvořil omezenou edici Royal Arms Diamond Edition. Jeden z těchto jedinečných flakonků byl vystaven na královské korunovaci v červenci 2013 v zahradách Buckinghamského paláce.

Zakladatel Floris Juan Famenias Floris a jeho manželka Elizabeth začali prodávat parfémy, hřebeny a výrobky na holení v elegantní čtvrti londýnského St. James. Obchod Floris otevřeli na 89 Jermyn Street v Londýně. Zůstává srdcem podnikání a jejich potomci v tomto místě dodnes stále působí. V zadní části této prodejny se nachází další parfumérie Floris, kde je k vidění velké množství éterických olejů a květinových esencí získaných z celého světa a kde byly všechny vůně Floris od roku 1730 vytvořeny. Ve stejném místě se Edward Bodenham, ředitel parfumerie, naučil své řemeslo jako chlapec od svého dědečka. Vůně v této době byly míchány ve sklepě pod obchodem. V roce 2006 Floris rozšířil své služby o „Fragrance Services“, kde poskytuje lidem jedinečnou příležitost vytvořit si vlastní parfém na míru s odbornými znalostmi odborníků. Pro uspokojení rostoucí poptávky založila rodina v Devonu továrnu, kterou oficiálně otevřela princezna Diana v roce 1989. Právě zde se všechny výrobky Floris stále vyrábějí.