Powered by Smartsupp

Le Galion - Cologne Nocturne - vzorek

Již historicky jsou kolínské vody v zásadě složeny z citrusových olejů, z výrazného oleje z levandule, rozmarýnu nebo tymiánu… Někdy je také použita jako základ ambra. Cologne Nocturne tento poměr převrací a výsledkem je vytříbená a rafinovaná vůně. Elegantní, decentní, ideální kompozice pro nevšední večer a noc. 

vzorek

 

Značka: Le Galion
99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Parfémář Rodrigo Flores-Roux vytvořil pro značku Le Galion úchvatný koktejl z ambry, ukrývající vřelost dřeva jako cedr nebo pačuli. Tyto tóny jsou ideálními pro stálost vůně a spolu s levandulí, šalvějí, rozmarýnem a tymiánem vytvářejí fascinující souhru, která je snadno návyková. Vysoké tóny skládající se z bergamotu a citrónu, jemně mísených s dotykem růžového dřeva, pak dovádějí kompozici k naprosté dokonalosti. 

Hlava: bergamot, růžové dřevo, citrón

Srdce: koření, levandule, rozmarýn, šalvěj, tymián

Základ: dřevěné tóny, cedrové dřevo, pačuli

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu