Le Galion - Snob - vzorek

Parfém Snob skrývá buket z bílých květů doplněný o růži, což je vskutku smyslná kombinace. Koření jako íránský šafrán pak přináší do kompozice vřelost spolu s dřevěnými tóny: australským santalovým dřevem a cedrem virginianským. To vše obklopené bílým pižmem. 

vzorek

Značka: Le Galion
99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Snob, vytvořený Paulem Vacherem, je inspirovaný dobou padesátých let minulého století. V té době se na fashion fotografiích objevovaly ženy se sebevědomým až povýšeným výrazem a vypadaly… tak trochu snobsky. Horizont Manhattanu nebo Eiffelova věž je nechávala ledově klidnými… Nicméně elegantní móda, perly, vysoké podpatky a vždy upravená tvář je dělaly zároveň neuvěřitelně žádoucími. A to vyzařuje Snob. Ucítíte v něm ovoce, koření i květiny. Nechte se unést!

Hlava: bergamot, mandarinka, jablko, šafrán

Srdce: pomerančový květ, kosatec, jasmín, růže

Základ: cedrové dřevo, pižmo, santalové dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu