Le Galion - Tubéreuse - vzorek 2ml

Omamné aroma tuberózy je smyslné a melodické a dodává tomuto ženskému parfému jedinečnost.  

Vůně Tubéreuse má jiskrný počátek, otevírá se společně se zeleným galbánem a mandarinkou. Kořenitost prostupuje celou vůní a je následována svěžími tóny ovoce. Na konci, v pozadí pižma a chypré, rezonuje cedr a ambra.

EDP unisex

Značka: Le Galion
99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Firma Le Galion v roce 1937 uvedla na trh vůni Tubéreuse - nejvíce omamnou květinu všech květin.  

Stvoření této vůně, inspirované starým receptem, vzniká zásluhou Paula Vachera a jeho citu pro jednotlivé květinové vůně. Samotná výroba se zachováním jeho mentálního rozpoložení a kreativity, byla pro něj, jako parfuméra, velmi důležitá. 

Hlava: Mandarinka, galbánum, hruška

Srdce: Tuberóza, růže, pomerančový květ, malina

Základ: Cedr, ambra, pižmo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení