Powered by Smartsupp

Le Galion - Tubéreuse - vzorek

Omamné aroma tuberózy je smyslné a melodické a dodává tomuto ženskému parfému jedinečnost.  

Vůně Tubéreuse má jiskrný počátek, otevírá se společně se zeleným galbánem a mandarinkou. Kořenitost prostupuje celou vůní a je následována svěžími tóny ovoce. Na konci, v pozadí pižma a chypré, rezonuje cedr a ambra.

vzorek

Značka: Le Galion
99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Firma Le Galion v roce 1937 uvedla na trh vůni Tubéreuse - nejvíce omamnou květinu všech květin.  

Stvoření této vůně, inspirované starým receptem, vzniká zásluhou Paula Vachera a jeho citu pro jednotlivé květinové vůně. Samotná výroba se zachováním jeho mentálního rozpoložení a kreativity, byla pro něj, jako parfuméra, velmi důležitá. 

Hlava: Mandarinka, galbánum, hruška

Srdce: Tuberóza, růže, pomerančový květ, malina

Základ: Cedr, ambra, pižmo

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
Le Galion - Tubéreuse - vzorek https://cdn.myshoptet.com/usr/www.myskino.cz/user/shop/related/3341-1_le-galion-tubereuse-2020.jpg?6210c7d3 5
ZH Avatar autora | 19.2.2024
Opäť skvost. Omamná, zmyselná, jedinečná a zároveň jemná tuberóza, ach skutočne máte špičkové originálne vône a táto je na každý deň. Toto sa skutočne podarilo, nemá v tomto zložení konkurenciu

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu