Le Galion - Vétyver - niche parfém

Nenechte se zmást jednoduchostí názvu tohoto parfému. Tento Vétyver je mnohem více komplexní a sofistikovaný. Vezme vás na cestu příjemných a pozvolných proměn. Mix ovocných tónů a svěžesti protnutou kořeněnými nuancemi, pohromadě drží silné hutné kořeny vetiveru, které přinášejí uklidnění společně se santalovým dřevem. Vznikl svěží, kořeněný, jemně suchý a hlavně elegantní Vétyver.

edp 100ml / pánský

Značka: Le Galion
4 550 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Dřevitá, Kořeněná, Svěží
Pro koho: Pánská

V roce 1968, uprostřed sexuální revoluce, vytvořil Paul Vacher ikonickou vůni Vétyver. Vétyver neboli „Mužské květiny“. Podle zahajovací kampaně vůní té doby se parfémový dům vydal až na indický kontinent, aby získal rostliny, které se nazývají vetiver. Vůně byla silná a pižmová. Svěží, suchá a pikantní. Opravdu mužská vůně.

Le Galion je hrdý na to, že dnes znovu uvedl na trh Vétyver na základě původního vzorce. Vůně, která se otevírá citrusovými tóny kořenitého bergamotu, italské mandarinky, muškátového oříšku a koriandru, rozvíjí aromatické srdce kolem šalvěje, levandule, petitgrainu, estragonu a verbeny a končí intenzivním tónem vetiveru, santalového dřeva a fazolí tonka a pyžma.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu