Powered by Smartsupp

Rancé 1795 - Le Roi Empereur - niche parfém

Svěží vůně levandule a pomerančových květů společně se zelenými aromatickými podtóny anýzu se prolínají s ambrou a spojují se skořicí a tím vytvářejí symfonii vášnivých tónů.

Tóny: Svěží, kořeněné, ambrové, orientální dřevo

EDP 100ml / pánský

 

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Rancé
2 660 Kč –15 % 2 260 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Kořeněná, Svěží
Pro koho: Pánská
Rancé 1795 - Le Roi Empereur - niche parfém (Objem 50 ml)
2 660 Kč –15 %

Korunovací, na krále Itálie dne 26. května 1805 v Miláně, dosáhl Napoleon vrcholu své slávy, neboť získal dvojí titul císaře a krále. Pouze Charlemagne, tisíc let před ním, dokázal ovládnout celou Evropu. Jednalo se o nejvyšší posvěcení jeho vojenského a politického génia, který vedl k naplnění myšlenek svobody a reforem Francouzské revoluce. Celá Evropa hrdinu nadšeně vítala a François Rancé, jeho mistr parfumér a oddaný obdivovatel, pro něj vytvořil parfém, ve kterém vyjádřil jeho mužný a ohnivý charakter. Kůže oslavuje mužnost, zatímco cedr a pižmo dodají intenzitu a trvalost vůně.

Hlava: Levandule, pomerančové květy, anýz

Srdce: Kardamom, kosatec, růže, fialka

Základ: Ambra, kůže, skořice z Réunionu, cedr, dřevité pižmo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rodina Rancé se již od roku 1600 věnovala výrobě parfemovaných rukaviček pro francouzskou aristokracii, jež se vyráběly ve světově proslulém Grasse, kolébce parfémů. V roce 1975 se François Rancé rozhodl zaměřit výhradně na výrobu parfémů, jež ho okouzlily. Jakožto velký obdivovatel Napoleona, François a jeho potomci zasvětili mnoho svých parfémů právě Bonapartovi a dalším významným postavám této zajímavé éry. François se stal oblíbeným parfumérem královského dvora a vytříbené a moderní kompozice Rancé okouzlují i v současnosti.

Zobrazit více

Výjimečné umění a tradice

Mistrovské ovládání výroby parfemovaných rukaviček se díky opravdovému talentu François Rancé brzo vyvinulo v umění destilování a mísení esencí. Maison Rancé a jeho bohaté a harmonické vůně způsobily revoluci v parfumérském světě. Umění François Rancé natolik nadchlo Napoleona Bonaparta, že se François stal jeho oblíbeným parfumérem a vytvořil pro něj několik vůní jako Le Vainqueur, Triomphe a L´Eau de Austerliz.

Miláno: začátek nové éry

Alexandrovi Rancé se v roce 1902 podařilo začít novou éru parfumérského domu Rancé. Společnost se přestěhovala do Milána, kde jsou dodnes uchovány také části archivu Rancé, vintage produkty a unikátní kolekce uměleckých předmětů rodiny parfumérů.

Nadčasové dědictví

Dnes již sedmá generace pokračuje v odkazu rodiny Rancé a ctí tradiční řemeslo. Inspirací jim jsou vášeň a kreativita jejich předků i inspirace původními recepturami. To spolu s nejnovějšími výzkumy a vybranými přírodními ingrediencemi dává vzniknout nadčasovým a rafinovaným vůním s francouzskou elegancí.

 

Zpět do obchodu