Nás butik funguje jako výdejna e-shopu každý všední den od 10 do 14 hodin.

Rancé 1795 - Le Roi Empereur - niche parfém

Svěží vůně levandule a pomerančových květů společně se zelenými aromatickými podtóny anýzu se prolínají s ambrou a spojují se skořicí a tím vytvářejí symfonii vášnivých tónů.

Tóny: Svěží, kořeněné, ambrové, orientální dřevo

EDP 100ml / pánský

 

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Rancé
3 650 Kč –48 % 1 890 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Kořeněná, Svěží
Pro koho: Pánská
Rancé 1795 - Le Roi Empereur - niche parfém
Výprodej
3 650 Kč –48 %

Korunovací, na krále Itálie dne 26. května 1805 v Miláně, dosáhl Napoleon vrcholu své slávy, neboť získal dvojí titul císaře a krále. Pouze Charlemagne, tisíc let před ním, dokázal ovládnout celou Evropu. Jednalo se o nejvyšší posvěcení jeho vojenského a politického génia, který vedl k naplnění myšlenek svobody a reforem Francouzské revoluce. Celá Evropa hrdinu nadšeně vítala a François Rancé, jeho mistr parfumér a oddaný obdivovatel, pro něj vytvořil parfém, ve kterém vyjádřil jeho mužný a ohnivý charakter. Kůže oslavuje mužnost, zatímco cedr a pižmo dodají intenzitu a trvalost vůně.

Hlava: Levandule, pomerančové květy, anýz

Srdce: Kardamom, kosatec, růže, fialka

Základ: Ambra, kůže, skořice z Réunionu, cedr, dřevité pižmo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francois Rancé, člen rodiny rukavičkářů a parfémářů s tradicí od roku 1600, se v roce 1795 rozhodl věnovat výhradně výrobě parfémů. Jakožto velký obdivovatel Napoleona, Francois a jeho potomci zasvětili mnoho svých parfémů právě Bonapartovi a dalším významným postavám této zajímavé éry.

Zobrazit více

Senzační úspěch bohatých a harmonických vůní, které způsobily revoluci v parfémářském umění, zajistily i slávu Maison Rancé. V naší nabídce máme historické vůně z let 1801 - 1824.

Eau Sublime, věnovanou Josefine, Eau de Noblesse, kterou Jean Rancé vytvořil pro velkolepý ples francouzské aristokracie, který pořádala princezna z Naples v roce 1822, Eau de la Couronne, další mistrovský kousek věnovaný Napoleonově sestře Pauline , a slavnou Eau de France z roku 1807, věnovanou Francii, jejím ženám a mužům.

Pánská vůně Eau de duc Berry, vytvořená v roce 1818, byla věnovaná poctě vévody de Berry, který se zasloužil o znovunabytí titulu Mistr parfémář pro Jeana Rancé. Tento titul mu byl králem Ludvíkem XVIII. na krátkou dobu odebrán z politických důvodů.