Celý leden doprava a dobírka zdarma.

Grossmith - Phul-Nana - niche parfém

"Kytice nejvybranějších indických květin" V hindštině znamená Krásné květiny.

Svěží, sladká květinová kompozice s aromatickými tóny kapradí (Fougère) na měkkém, teplém, dřevitém základu.

edp 50ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Grossmith
6 300 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Balzamická, Dřevitá, Kořeněná
Pro koho: Unisex

Původně vytvořen v roce 1891, tato vůně je vzácným spojením bylinkové zahrádky s květinovou zahradou. V okruhu ženských parfémů se jedná o poměrně neobvyklou kombinaci, která předpřipravila cestu pro následující "orientální" vůně. 

Hlava: Bergamot, pomeranč, neroli

Srdce: Olej z muškátové růže, tuberóza, ylang-ylang

Základ: Pačuli, pryskyřice benzoe, cedr, santalové dřevo, opoponax, tonkové boby, vanilka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Znovuzrození klasického anglického parfemářského domu Grossmith, jednoho z nejstarších anglických parfemářských domů, pokračuje ve své tradici oživení a inovací.

Zobrazit více

Grossmith klasické vůně Hasu-no-Hana, Phul-Nana a Shem-el-Nessimbyly obnovené v roce 2009 Simonem Brookem, prapravnukem zakladatele Johna Grossmithe. Vzácné, původní receptury parfémů, byly objeveny a posléze i zachráněny v knize, která se nacházela v kanceláři v Grossmith v Londýně, která byla poničena v roce 1940. Jedná se o základní kámen nového podnikání.

Ohromující dědictví Grossmith má své kořeny v roce 1835 v Londýně, kde také žil John Grossmith. Jeho syn, John Lipscomb Grossmith, byl vyučen voňavkářem a vyškolen v Grasse. Poté se vrátil do Londýna, aby svým talentem a řemeslem přispěl k rozvoji rodinné firmy Grossmith. Podařilo se mu vybudovat ji do podoby jednoho z nejvlivnějších parfémářských domů světa.

Bohaté a plné vůně Grossmith, umístěny v nádherných originálních ozdobných krabičkách, byly vrcholem přepychu v roce 1900 a kolekce luxusních flakonů, nazvaná 'Serie de Luxe', dokonce zahaluje vůni do křišťálu značky Baccarat.

Baccarat flakóny byly uvedeny do prodeje v roce 1919, a vydobyly si nejvyšší pozici ve společnosti. V letech 1901 a 1925 byly uděleny Královské garance kvality, od královny Alexandry a členů královských dvorů Řecka a Španělska.

Betrothal – původně vytvořený v roce 1893 na oslavu zasnoubení královského páru, královny Marie /Queen Mary/ a krále Jindřicha V. /George V./ - byl obnoven s moderním švihem a jeho výroba byla zahájena v Londýně hned po královské svatbě. Grossmithova nová vůně, Betrothal, je kouzelná, rozhodně moderní vůně pro princeznu, která se stává královnou Anglie. Betrothal je první moderní interpretací značky Grossmith založené na původní formuli.

Dům Grossmith pokračuje v cestě obnovování svých výjimečných, ojedinělých vůní, přizpůsobených s citem pro moderní dobu a pro moderní vyznavače klasických parfémů.