Powered by Smartsupp

Le Galion - Sang Bleu - niche parfém

Sang Bleu, to je vskutku mužná pižmová vůně, stále však vytříbená ve stylu domu Le Galion: elegantní a jedinečná, která umožní odlišit se od davu. Vznikla z původně nedokončené kompozice Paula Vachera L´Eau Noble. Nakonec ale vznikla Sang Bleu: mužná, troufalá a přesto elegantní.

EDP 100 ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Le Galion
4 650 Kč –25 % 3 485 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Citrusová, Kořeněná, Zelená
Pro koho: Unisex
2213 1 sangbleu
4 650 Kč –25 %

Vysoké tóny parfému tvoří galbanum, citrusy a aromatické tóny, které se otevírají do kořenitě květinového buketu evokující nadčasovou mužnou eleganci. Živočišné pižmo a kožené tóny v základu kombinované s ambrou a dřevem přinášejí do vůně energii, sílu a noblesu. 

Sang Bleu je pro opravdové znalce. Otevřeně přiznává sexualitu, je odvážný a svůdně lákavý - pro ty, kteří si hýčkají svou odlišnost od ostatních a jedinečnost. 

Hlava: pelyněk, citrón, eukalyptus, pomeranč, bergamot, estragon, galbanum, rozmarýn

Srdce: červené bobule, pelargonie, růže, hřebíček, jasmín, fialka

Základ: cedrové dřevo, santalové dřevo, pačuli, vetiver

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu