Powered by Smartsupp

Le Galion - Sortilége - niche parfém

Sortilége představuje intenzivní a okouzlující květinově aldehydovou vůni, která se otevírá jemnou směsí bílých květů a madagaskarského ylang-ylang . Je explozí květinového aroma, které postupně odhaluje egyptský jasmín a jemné tóny mimózy a narcisu. Turecká růže je bijícím srdcem, spojuje se s kosatcem a prostupují společně do indonéského santalového dřeva a vetiveru – vůně, která je Intenzivní a mýtická.

EDP 50ml / 100ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Le Galion
2 550 Kč 3 880 Kč od 2 550 Kč –40 % 1 530 Kč 2 325 Kč od 1 530 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Dřevitá, Květinová, Pudrová
le galion sortilege 2020
2 550 Kč 3 880 Kč od 2 550 Kč –40 %

Kultovní vůně parfemářského domu Le Galion a také charakteristický parfém slavného jazzového klubu Stork v New Yorku, který byl v třicátých letech jedním z nejprestižnějších klubů světa.

Květinová aldehydová kompozice je svůdná a plná historie. Sortilége má vyvážené intenzivní aroma dokonalé elegance: typicky ženské, rafinované a distingované. Je vůní záhadné a sebevědomé ženy. 

Hlava: konvalinka vonná, šeřík, ylang-ylang, aldehydy

Srdce: egyptský jasmín, mimóza, narcis, turecká růže, kosatec

Základ: indonéské santalové dřevo, vetiver, labdanum, pižmo, ambra 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Š Avatar autora | 15.4.2024
Nádherná vune s dlouhou vydrží !

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu