Powered by Smartsupp

Akro - East - niche parfém

East je ambrově-růžová vůně s úvodním tónem smyslných malin následovaných oudem, kůží a ambroxanem. Celkové složení vůně East je vyrovnané a krásně vystihující atmosféru Blízkého východu a pouličních dubajských trhů. „Je přívětivá a elegantní, přesně taková, jak jsem si ji vysnil“, popisuje vůni parfémář Olivier Cresp.

EdP 30ml / 100ml / unisex

 

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Akro
5 500 Kč 2 750 Kč od 2 750 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Kožená, Ovocná, Oudová
Pro koho: Unisex

Vůně, kterou přímo stvořila Olivierova vášeň pro cestování, byla původně koncipována jako exkluzivní produkt pro obchodní dům Harrods. Myšlenka vytvořit západní verzi blízkovýchodních parfémů není vůbec nová a toto je přesně vůně, která do této kategorie zapadá rafinovaným, uceleným způsobem.

Hlava: maliny

Srdce: oud assafi, kůže

Základ: ambroxan

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MS Avatar autora | 12.6.2024
Elegantní, hřejivá a přitažlivá vůně, která provází celý den. Vydrží dlouho :))

Vítejte ve světě vůní Akro, privátní konceptuální značky Oliviera Crespa, superstar mezi parfémáři. Rodák z Grasse, držitel titulu Master Parfumer, tvůrce ikonických vůní, minimalista. To vše je Olivier Cresp.

Zobrazit více

Vášeň k vůním mu předal jeho otec, který spolu se svým otcem věnoval celý svůj život nákupu a prodeji přírodních surovin. Olivier byl tak od malička zasvěcován do tajů vůní přírody, květů a ingrediencí. Již od svých sedmi let byl přesvědčen, že bude parfémářem...  

Svoji cestu vůněmi však nezapočal v Grasse, kde vyrůstal, ale přestěhoval se do USA. Říká, že pro to, aby přišla v život nová vůně, je nejdůležitější myšlenka. Může to být pocit, který se nám vybaví, když si vzpomeneme na něco z dětství, rozhovor s někým, kdo nás zaujal nebo procházka přírodou, při nějž se nám otevírá mysl a myšlenka je na světě.

Olivier preferuje minimalistický a individualistický styl, kterým vyjadřuje svoji autenticitu. Je jednou z nejvýznamnějších osobností parfumerie a i přes to, že vám jeho jméno na první poslech nic neříká, jistě budete znát několik vůní, v nichž najdete jeho podpis. Např. legendární vůni Thierry Mugler – Angel, Dolce Gabbana - Light Blue, Paco Rabanne - XS, Estée Lauder - Modern Muse nebo Yves Saint Laurent - Black Opium.

Olivier Cresp byl za svou práci oceněn mnohými oceněními, z těch nejzásadnějších uveďme Cenu za celoživotní dílo udělovanou The Fragrance Foundation v roce 2018 a Chevalier des Arts et des Lettres, titul udělený Ministerstvem kultury Francie v roce 2012.

Při tvorbě šesti unikátních  parfémů postupoval svobodně a odvážně, porušil snad veškerá pravidla s novým, takřka rockovým postojem. Šest hříšných vůní. Šest zkapalněných závislostí. Cigarety. Tráva. Sex. Čokoláda. Kofein. Alkohol.

Akro pochází z francouzského slova „accro“, kterým francouzi označují závisláky. Zahrnuje temný a smyslný svět, objetí světla a stínů, je jak stvořené pro ty, co mají rádi všechno, jen ne nudu.

Značku Akro tvoří spolu s Olivierem také jeho dcera Anaïs Cresp a jeho zeť Jack Miskelly. Anaïs, stejně jako její otec, vyrostla ve světě vůní. Po získání titulů z designu a architektury začala pracovat pro Guerlain a L’Oréal, navrhovala a rozvíjela grafické a vizuální identity a stala se známou pro své minimalistické a nekonvenční zpracování. Její manžel Jack Miskelly, londýňan tělem i duší, značce věnoval celé své srdce a nakonec se stal jejím ambassadorem a mluvčím.

Návykové vůně najdete ukryté uvnitř černé kovové krabičky, v minimalistickém flakonu, s názvem Akro. Awake. Dark. Haze. Malt. Night. Smoke.

 

Zpět do obchodu