Atelier Materi - Cacao Porcelana - niche parfém

Elegantní a výrazná vůně, které vévodí neobvyklá ingredience - bílé kakao.

edp 100ml / unisex

Značka: Atelier Materi
5 640 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Bílé květy, Dřevitá, Kořeněná
Pro koho: Unisex

Tato vzácná odrůda kakaa se pěstuje v srdci nejstarších plantáží v Piura na severozápadě Peru. Semena se ručně extrahují z kakaových bobů a před sušením na slunci a pražením se fermentují.

Aby mohla parfémářka Marie Hugentobler zachytit jedinečné aspekty tohoto bílého kakaa, spojila se s francouzskou čokoládovnou Maître Chocolatier, aby společnými silami dosáhli dokonalého upražení a odhalili smyslné ořechové a mléčné tóny s podtónem tonkových bobů.

Po sladce rumovém úvodu odhaluje parfémářka návykovou hořkost kakaa, kterou zklidňují pudrové a dřevité tóny. Přidává se světlý tabák, pačuli a santalové dřevo, které dodávají Cacao Porcelana jeho specifickou identitu.

Hlava: bílé kakao, rum

Srdce: indický jasmín, světlý tabák, davana

Základ: pačuli, santalové dřevo, tonkové boby

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 26.5.2022
Poctivé kakao... ...nepřeslazené, pouze nasládlé sladkou, delikátní rumovou trestí, kakao z vysokoprocentního prášku a s bílou čokoládou na zjemnění pocitově tmavohnědého drhnutí. Podprahově vnímám i luxusně jemnou živočisnot, nejspíš zásluhou jasmínu přítomného ve složení, a tabák s pačuli vůni zhutňují, ztmavují a posunují směrem od eventuální kalorické bomby do roviny temně zajímavé (s naovocněle koženými nanotóny), téměř fascinující... ...provzdušněné, poctivě živočišné pačuliové a tabákové listy naměkčené nocí, rumem a s prachově vláčnou kakaovou glazurou

Parfém, architektura a design - to všechno jsou kreativní disciplíny nekonečně zapletené v mysli a práci zakladatelky parfémového domu Atelier Materi, Véronique Le Bihan. Její vůně, které se mají nosit  beze strachu, navždy, kombinují dokonalé řemeslo se současnou vizí.

Zobrazit více

Véronique nahlíží na všechny tři disciplíny – architekturu, design a tvorbu parfémových kompozic – ze stejného úhlu, přičemž cílem je vytvořit krásu a potěšení z čisté hmoty. Tento tvůrčí proces je pramenem její inspirace. Stejně tak bezmezná kreativita, která je patrná již od prvního přičichnutí k vůním Atelier Materi.

Od raného dětství stráveného v Bretani, měl na Veronique největší vliv olfaktorický svět, který ji obklopoval: sluncem prohřátý písek, čerstvě posečená tráva a slaný přímořský vzduch. Nejen díky těmto přírodním vůním se Véronique začala věnovat práci v kosmetickém průmyslu, kde strávila celkem 12 let vývojem kosmetiky a parfémů pro nejrůznější klienty, aby nakonec v roce 2019 uvedla na trh svou vlastní parfémovou značku.

Její vizí bylo založit ‚diskrétní luxusní značku‘. Opravdově moderní, v rychle se měnícím světě – s etickými, sociálními a ekologickými hodnotami, které hrají důležitou roli. Tři základní hodnoty značky Atelier Materi, kterými jsou integrita, respekt a férovost, se odrážejí ve všem, co dělají.

Minimalistické designy flakonů – všechny udržitelně a pečlivě vyráběné ve Francii tradičními řemeslnými technikami – přesně odrážejí estetiku vůní ukrytých vevnitř. Jakmile je budete mít v rukou, pochopíte, proč jsou design a architektura v životě Véronique tak důležité. Jsou ohromující svou jednoduchostí: od smyslných křivek v barvě půlnoční modři až po texturované betonové uzávěry opatřené ručně zpracovanou bronzovou patinou.

 

NA SRDCI ZÁLEŽÍ

Atelier Materi čerpá inspiraci ze surové krásy materiálů a pečlivých gest, která je proměňují. V Atelier Materi si uvědomují, že dotek lidské ruky dává produktu duši a proto spolupracují napřímo s umělci a řemeslníky od prvotní sklizně surovin až po tvorbu vůní, flakonů a krabiček. Jsou to právě jejich zkušené ruce, které vyřezávají, leptají a leští, krotí každý detail, dokud se neodhalí jeho krása.

Vyvinutá s respektem k času a z těch nejlepších materiálů, každá parfémová kreace je současným a minimalistickým vyjádřením.

OLFAKTORICKÝ PODPIS

Základem každé vůně Atelier Materi je jediná přírodní surovina. Ať už tradiční nebo neobvyklá, vybírá se vždy za splnění všech podmínek Fair traide mezi těmi jedinečnými a nezaměnitelnými.

Pečlivě sestavené parfémové kompozice pracují s materiály umístěnými do středu kontrastních čichových kombinací, které odhalují samy sebe, své nuance, odhalují své nečekané aspekty. S přesvědčením a nezávislostí Atelier Materi nabízí minimalistický a současný olfaktorický  podpis, za kterým stojí texturované a výrazné kompozice.

OBJEKT

Minimalistická a současná estetika Atelier Materi má své kořeny v architektuře a modernistickém designu, kterému vévodí kvalitní suroviny.

Propojení tmavě modrého flakónu s výrazným uzávěrem ztělesňuje estetiku parfémového domu a jeho posedlost detailem. Nese punc Atelier Materi, poctu řemeslné zručnosti.

Uzávěry, které se vyrábí z betonu, minerálního materiálu s minimalistickou krásou, se odlévají, leští a zakončují starožitnou bronzovou ruční patinou, díky které je každý vyrobený kus jedinečný. Pro Atelier Materi typická modrá krabička se vyrábí z papíru s certifikátem FSC®.

KREATIVNÍ ZÁVAZEK

Atelier Materi rozvíjí osobitou značku, prodchnutou svobodou a kreativitou, která se neohlíží na marketingová omezení a pomíjivé trendy.

S respektem k času, který tvůrčí proces vyžaduje, s ohledem na řemeslný um spolupracovníků, studuje materiál, zkoumá jeho aspekty, jeho textury a hledá inovativní párování a nové interpretace.

Prosazuje svá kreativní rozhodnutí s přesvědčením a nezávislostí v srdci a nabízí charakteristický olfaktorický podpis ve všech svých vůních.

UDRŽITELNÝ LUXUS

Atelier Materi se při vývoji svých vůní zavazuje k udržitelnému a spravedlivému obchodování. S obchodními partnery navazuje vztahy založené na transparentní spolupráci a spravedlivém odměňování.

Dodržujíc zásady krátkého dodavatelského řetězce upřednostňuje místní zdroje a francouzskou výrobu. Jeho parfémáři sídlí v regionu Grasse, flakón se vyrábí ve Francii a Německu. Uzávěry se ručně vyrábí v dílně v Bretani a krabička se kompletuje poblíž Paříže.

Zvláštní pozornost věnuje výběru surovin a dbá na to, aby veškeré kroky výrobců a dodavatelů byly ohleduplné k životnímu prostředí. Přírodní ingredience jsou vždy vybírány s ohledem na výjimečnou kvalitu a udržitelnost, aniž by došlo k ohrožení přírodních zdrojů. Ručí také za to, že své výrobky netestuje na zvířatech.

 

 

Zpět do obchodu