Atelier Materi - Poivre Pomelo - niche parfém

Neobvyklá svěžest, kterou vůni dodává timutský pepřJeho bobulky s překvapivými grapefruitovými akcenty a dlouhotrvající svěžestí se ručně sbírají v těch nejodlehlejších částech nepálských Himalájí.

edp 100ml / unisex

Značka: Atelier Materi
5 640 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Citrusová, Kořeněná
Pro koho: Unisex

Pro tuto vonnou kompozici si parfémářka Marie Hugentobler vybrala pikantní a jiskřivou součást pepře. Zvýraznila grapefruitové tóny a umístila je na texturované pozadí vetiveru a maté.

Poivre Pomelo zanechává svěží, pulsující a dlouhotrvající stopu.

Hlava: timutský pepř, grapefruit, růžový pepř

Srdce: andělika, pivoňka, vonokvětka

Základ: cedr, vetiver, maté

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
J Avatar autora | 21.7.2022
Velmi příjemná a svěží vůně, skutečně plná citrusových tónů, ale jemná a nevtíravá. Na letní dny rozhodně úžasná!

Parfém, architektura a design - to všechno jsou kreativní disciplíny nekonečně zapletené v mysli a práci zakladatelky parfémového domu Atelier Materi, Véronique Le Bihan. Její vůně, které se mají nosit  beze strachu, navždy, kombinují dokonalé řemeslo se současnou vizí.

Zobrazit více

Véronique nahlíží na všechny tři disciplíny – architekturu, design a tvorbu parfémových kompozic – ze stejného úhlu, přičemž cílem je vytvořit krásu a potěšení z čisté hmoty. Tento tvůrčí proces je pramenem její inspirace. Stejně tak bezmezná kreativita, která je patrná již od prvního přičichnutí k vůním Atelier Materi.

Od raného dětství stráveného v Bretani, měl na Veronique největší vliv olfaktorický svět, který ji obklopoval: sluncem prohřátý písek, čerstvě posečená tráva a slaný přímořský vzduch. Nejen díky těmto přírodním vůním se Véronique začala věnovat práci v kosmetickém průmyslu, kde strávila celkem 12 let vývojem kosmetiky a parfémů pro nejrůznější klienty, aby nakonec v roce 2019 uvedla na trh svou vlastní parfémovou značku.

Její vizí bylo založit ‚diskrétní luxusní značku‘. Opravdově moderní, v rychle se měnícím světě – s etickými, sociálními a ekologickými hodnotami, které hrají důležitou roli. Tři základní hodnoty značky Atelier Materi, kterými jsou integrita, respekt a férovost, se odrážejí ve všem, co dělají.

Minimalistické designy flakonů – všechny udržitelně a pečlivě vyráběné ve Francii tradičními řemeslnými technikami – přesně odrážejí estetiku vůní ukrytých vevnitř. Jakmile je budete mít v rukou, pochopíte, proč jsou design a architektura v životě Véronique tak důležité. Jsou ohromující svou jednoduchostí: od smyslných křivek v barvě půlnoční modři až po texturované betonové uzávěry opatřené ručně zpracovanou bronzovou patinou.

 

NA SRDCI ZÁLEŽÍ

Atelier Materi čerpá inspiraci ze surové krásy materiálů a pečlivých gest, která je proměňují. V Atelier Materi si uvědomují, že dotek lidské ruky dává produktu duši a proto spolupracují napřímo s umělci a řemeslníky od prvotní sklizně surovin až po tvorbu vůní, flakonů a krabiček. Jsou to právě jejich zkušené ruce, které vyřezávají, leptají a leští, krotí každý detail, dokud se neodhalí jeho krása.

Vyvinutá s respektem k času a z těch nejlepších materiálů, každá parfémová kreace je současným a minimalistickým vyjádřením.

OLFAKTORICKÝ PODPIS

Základem každé vůně Atelier Materi je jediná přírodní surovina. Ať už tradiční nebo neobvyklá, vybírá se vždy za splnění všech podmínek Fair traide mezi těmi jedinečnými a nezaměnitelnými.

Pečlivě sestavené parfémové kompozice pracují s materiály umístěnými do středu kontrastních čichových kombinací, které odhalují samy sebe, své nuance, odhalují své nečekané aspekty. S přesvědčením a nezávislostí Atelier Materi nabízí minimalistický a současný olfaktorický  podpis, za kterým stojí texturované a výrazné kompozice.

OBJEKT

Minimalistická a současná estetika Atelier Materi má své kořeny v architektuře a modernistickém designu, kterému vévodí kvalitní suroviny.

Propojení tmavě modrého flakónu s výrazným uzávěrem ztělesňuje estetiku parfémového domu a jeho posedlost detailem. Nese punc Atelier Materi, poctu řemeslné zručnosti.

Uzávěry, které se vyrábí z betonu, minerálního materiálu s minimalistickou krásou, se odlévají, leští a zakončují starožitnou bronzovou ruční patinou, díky které je každý vyrobený kus jedinečný. Pro Atelier Materi typická modrá krabička se vyrábí z papíru s certifikátem FSC®.

KREATIVNÍ ZÁVAZEK

Atelier Materi rozvíjí osobitou značku, prodchnutou svobodou a kreativitou, která se neohlíží na marketingová omezení a pomíjivé trendy.

S respektem k času, který tvůrčí proces vyžaduje, s ohledem na řemeslný um spolupracovníků, studuje materiál, zkoumá jeho aspekty, jeho textury a hledá inovativní párování a nové interpretace.

Prosazuje svá kreativní rozhodnutí s přesvědčením a nezávislostí v srdci a nabízí charakteristický olfaktorický podpis ve všech svých vůních.

UDRŽITELNÝ LUXUS

Atelier Materi se při vývoji svých vůní zavazuje k udržitelnému a spravedlivému obchodování. S obchodními partnery navazuje vztahy založené na transparentní spolupráci a spravedlivém odměňování.

Dodržujíc zásady krátkého dodavatelského řetězce upřednostňuje místní zdroje a francouzskou výrobu. Jeho parfémáři sídlí v regionu Grasse, flakón se vyrábí ve Francii a Německu. Uzávěry se ručně vyrábí v dílně v Bretani a krabička se kompletuje poblíž Paříže.

Zvláštní pozornost věnuje výběru surovin a dbá na to, aby veškeré kroky výrobců a dodavatelů byly ohleduplné k životnímu prostředí. Přírodní ingredience jsou vždy vybírány s ohledem na výjimečnou kvalitu a udržitelnost, aniž by došlo k ohrožení přírodních zdrojů. Ručí také za to, že své výrobky netestuje na zvířatech.

 

 

Zpět do obchodu