Powered by Smartsupp

Eris Parfums - Belle de Jour - niche parfém

Představte si krásný den prosycený tóny pomerančového květu a koriandru. To vše doplněné smyslným základem složeným z pižma, kadidla a mořských řas. Tato jedinečná vůně se právem stala finalistou cen Art and Olfaction Awards.

„Belle de Jour je ztělesněním kontrastů: velmi zářivá květina, která je slaná, sexy a špinavá.“ – Antoine Lie (parfumér)

50 ml/1,7 fl. oz. eau de parfum

Značka: Eris Parfums
3 960 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Bílé květy, Pižmová
Pro koho: Unisex

Hlava: marocký koriandr, madagaskarský růžový pepř, tuniský pomerančový květ
Srdce: španělské labdanum, egyptský jasmín, indické nové koření
Základ: cedrové dřevo Atlas, pižmo (syntetické), mořská řasa absolute

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značku Eris Parfums uvedla na trh v roce 2016 milovnice vintage parfémů Barbara Herman. Roky sbírání a zkoumání historických parfémů ji zavedly nejprve na cestu blogování, která postupně vyústila v psaní knih a vyvrcholila spoluprací s mistrem parfémů Antoine Lie. Díky tomuto jedinečnému propojení vznikly vůně stejně odvážné a krásné, jako byly ty, které Barbara objevila během svých výletů do minulosti. 

Zobrazit více


Značka Eris Parfums, pojmenovaná po Eris, řecké bohyni sváru, rivality a válečných konfliktů, je inspirována múzami – božskými, lidskými a vonnými – které jsou příkladem nekonvenční krásy a temného, podvratného kouzla.


Mistra parfémů Antoine Lie, který stojí mimo jiné i za některými parfémy pro značku Les Indémodables, potkala Barbara během rozhovoru pro svou knihu Scent and Subversion: Decoding a Century of Provocative Perfume (Lyons Press: 2013). Po nějakém čase ho požádala, aby jí pomohl vytvořit kolekci odvážných parfémů inspirovaných duchem starých časů, ale splňujících náročná kritéria moderní doby.

Zpět do obchodu