Powered by Smartsupp

Eris Parfums - Mx. - vzorek

Jiskřivá směs zázvoru, šafránu, vetiveru a černého pepře na krémovém lůžku z cedrového a santalového dřeva, zahalená do bohatých tónů kakaa, benzoinu a živočišného kastorea, Mx. stírá hranice mezi konvenčně mužskými a ženskými parfémovými tóny a vytváří symfonii čichové dekadence. 

„Mx. je jemný mix bohatých ingrediencí, které miluji, bez květinových tónů nebo zředěného pižma. Není to čistý, neutrální unisex parfém, ale svěží, romantická, lákavá vůně pro každého bez ohledu na pohlaví.“ – Antoine Lie (parfumér)

vzorek

Značka: Eris Parfums
99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Žijeme uprostřed genderové revoluce a Eris parfums reaguje na toto společenské dění svůdným, dřevitým živočišným parfémem pro všechna pohlaví. Vůně pojmenovaná podle rodově neutrálního oslovení, které začíná nahrazovat Mr., Mrs. a Ms. – „X“ v Mx. označuje svobodu být tím, kým chcete být, bez omezení pohlaví.

„Milovníci vůní vědí, že krásný parfém není vázán na gender, realita je však taková, že některé vonné tóny jsou stále ještě spojovány s určitým pohlavím. Mx. rozmazává a míchá hranice mezi tradičně mužskými a ženskými tóny parfému, aby vytvořil svůdnou dřevitou živočišnou vůni pro všechna pohlaví.“ – Barbara Herman (zakladatelka a kreativní ředitelka) 

Hlava: indický zázvor, madagaskarský černý pepř, šafrán, etiopské olibanum
Srdce: australské santalové dřevo, virginské cedrové dřevo
Základ: haitský vetiver, indonéské pačuli, laoský benzoin, ruský březový dehet, venezuelské kakao, kastoreum (syntetické)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značku Eris Parfums uvedla na trh v roce 2016 milovnice vintage parfémů Barbara Herman. Roky sbírání a zkoumání historických parfémů ji zavedly nejprve na cestu blogování, která postupně vyústila v psaní knih a vyvrcholila spoluprací s mistrem parfémů Antoine Lie. Díky tomuto jedinečnému propojení vznikly vůně stejně odvážné a krásné, jako byly ty, které Barbara objevila během svých výletů do minulosti. 

Zobrazit více


Značka Eris Parfums, pojmenovaná po Eris, řecké bohyni sváru, rivality a válečných konfliktů, je inspirována múzami – božskými, lidskými a vonnými – které jsou příkladem nekonvenční krásy a temného, podvratného kouzla.


Mistra parfémů Antoine Lie, který stojí mimo jiné i za některými parfémy pro značku Les Indémodables, potkala Barbara během rozhovoru pro svou knihu Scent and Subversion: Decoding a Century of Provocative Perfume (Lyons Press: 2013). Po nějakém čase ho požádala, aby jí pomohl vytvořit kolekci odvážných parfémů inspirovaných duchem starých časů, ale splňujících náročná kritéria moderní doby.

Zpět do obchodu