Powered by Smartsupp

Essential Parfums - The Musc - refill

Svěží, medová a hřejivá zároveň. The Musc je jemná a podmanivá vůně. Osvěžující a čisté tóny laoského zázvoru ve vůni The Musc doplňuje přírodní lavandin z Francie. Hřejivý a tajemný tón přináší přírodní včelí vosk z udržitelné produkce. Pižmový charakter dává vůni Nirvanolid, jedna z nejmodernějších syntetických aroma molekul s hlubokou a měkkou vůní. Australské santalové dřevo uzavírá The Musc s uklidňujícím, krémovým akordem.

EdP 150 ml

EdP: koncentrace parfému 17 % – alkohol vyrobený z červené řepy – bez barviv – 88 % složek přírodního původu – unisex.

Cruelty free / netestováno na zvířatech – vegan – bez ftalátů

2 375 Kč
Kategorie: Parfémy

NELZE POUŽÍVAT SAMOSTATNĚ. KOMPATIBILNÍ POUZE SE 100 ML EAU DE PARFUM, NA JEHOŽ OBALU NAJDETE OZNAČENÍ „REFILLABLE“.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značku Essential Parfums stvořila zakladatelka Géraldine Archambault s převratnou myšlenkou, že je možné vyrobit kvalitní a krásný niche parfém za slušnou cenu. Namísto do reklamy se majitelka rozhodla investovat víc do parfémové formule. 

Zobrazit více

Nezávislý parfémový dům Essential Parfums reprezentuje devět niche vůní, které jsou vyrobeny ve špičkové kvalitě z ekologicky šetrných složek, přitom je pořídíte za dostupnou cenu. Jsou luxusní a krásné, zároveň nekonfliktní. Svým ležérně elegantním stylem sednou každému, nejsou provokativní ani těžké, naopak působí velice přirozeně a vzdušně. 

Jednotlivé vůně se hrdě hlásí k velmi slavným parfémářům, jejichž jméno najdete na etiketě a fotografii na krabičce. Ti při své práci využili širokou škálu přírodních materiálů, ovšem s ohledem na ochranu přírodních zdrojů a pouze kde to je nezbytně nutné, sáhli po syntetické složce.

 

Parfémáři Essential Parfums

Kreativita, svoboda a odbornost

 

Příliš často zůstávají v pozadí a pracují pouze v zákulisí velkých značek, celebrit a návrhářů. Naším posláním je oslavovat skutečné umělce, kteří stojí za výtvory našich vůní, to oni jsou našimi hvězdami. Essential Parfums je poctou talentu, vášni a kreativitě našich parfémářů. Naši parfémáři rozumí tomu, co dělá vůni skutečně výjimečnou, od jejich schopnosti převést čisté emoce do vůně až po jejich nepřekonatelné umělecké schopnosti. Stejně jako u jiných umělců jsme je požádali, aby se podepsali pod svá díla na každém flakonu.

 

Fabrice Pellegrin

Patchouli Mania

Syn parfémáře, který zůstává silně spjat s hlavním městem světové parfumérie, Grasse. Jeho babička byla sběračkou jasmínu a dědeček zase dodavatelem přírodních substancí pro parfumerii.

Fabriceho odbornost se neomezuje pouze na jeho tvůrčí talent, ale také na jeho mistrovství v zacházení s přírodními ingrediencemi a vášeň pro parfémářské dědictví tak typické pro oblast Grasse. Rád vytváří vonné kompozice se silnou osobností a jeho otisk je nezaměnitelný.

Fabrice je podepsán pod kompozicemi nejprodávanějších vůní Diptyque, Réminiscence, l'Occitane, Hermès, By Kilian, Jo Malone a L'Artisan Parfumeur.

 

Nathalie Lorson

Fig Infusion

Přesnost Nathalie Lorsonové je výzvou a vytváří rafinované vesmíry, v nichž je každý detail dokonalý a bez zbytečností. Tento minimalismus připomíná její vytrvalé hledání stále přesnějších vzorců, kde je každá surovina nutností bez jakýchkoli nadbytečností. Jde jí o očištění a zvýraznění příběhu bez příkras a šumu, o budování vzorců, kde je vše přesně vybráno pro svou kvalitu a zpracováno ve správném poměru tak, aby mělo co nejpřesnější význam.

Nathalie je autorkou světoznámých parfémů jako Black Opium a dalších mistrovských děl pro Givenchy, Burberry nebo Mugler.

 

Natalie Gracia-Cetto

Orange x Santal

Natalie, rodačka z francouzského Grasse, získala nejdříve doktorát z farmakologie, avšak  záhy se rozhodla věnovat své vášni pro vůně a nastoupila do parffémářské školy Givaudan.

Její zkoumání hudby, literatury a fotografie, stejně jako dojmů z vůní, ovlivňují každý parfém, který vytvoří.

Její vůně jsou příkladem "le partipris" motivované touhou vytvářet výrazné vůně s čistotou a finesou.

Natalie stojí za vznikem velmi úspěšných vůní pro značky Dior, Chloe, Jean Paul Gaultier, Boucheron, Dolce Gabanna, Burberry, Coach a dalších.

 

Quentin Bisch

Bois Impérial

Když Quentin Bisch mluví o vůních, je vzduch kolem něj nabitý energií. Tato všeobjímající vášeň přivedla studenta hudby a uměleckého ředitele divadelního souboru k parfumerii. Stačila měsíční stáž v Grasse, aby našel své pravé povolání a pak se několik dalších let věnoval studiu kompozice vůní. Umění Quentina inspiruje i nadále. Parfémy vytváří stejným způsobem, jakým by mohl režírovat divadelní představení, a to pomocí nosných nápadů a překvapivých efektů.

Quentin je nositel ocenění nejlepší parfémář roku 2020. Je podepsán pod vůněmi pro značky Jean Paul Gaultier, Paco Rabanne, Saint Laurent, Azzaro, Mugler, Chloe, Ex Nihilo, nebo Etat Libre d'Orange.

 

Olivier Pescheux

Divine Vanille

Olivier Pescheux je stejně vášnivý jako pragmatický. Jeho portfolio zahrnující různé žánry a styly je důkazem jeho neustálého zkoumání a výzkumu. Oceňuje krásu "sochání" surových materiálů. Olivier má vyladěný přehled o trhu s vůněmi a jeho kompozice mají moderní, nekonvenční tón.

Patří k velmi exkluzivnímu klanu mistrů parfémářů a je podepsán pod významnými parfémy pro značky Dior, Montblanc, Armani, Valentino, Paco Rabanne a parfémový dům Dyptique.

 

Sophie Labbé

Rose Magnetic

Byl to právě tvůrce Parfums Patou, díky němuž objevila všechny jeho poklady. Toto nezapomenutelné setkání rozhodlo o Sophiině budoucnosti.

A co jí ovlivňuje při výběrů jednotlivých parfémových substancí? Prostě a jednoduše: dobrodružství. Jak ji právě ten konkrétní parfém unese emocemi a pocity, které v ní vyvolá...

Sophie je autorkou mistrovských parfémářských děl pro Bvlgari, Calvin Klein, Estee Lauder, Givenchy, YSL, Hugo Boss, Armani nebo Penhaligon's.

 

Antoine Maisondieu

Nice Bergamote

Antoine Maisondieu se narodil v Grasse a pochází z rodiny s hlubokými parfémářskými kořeny. Ač neměl v úmyslu hned vstoupit do tohoto oboru, po letech studia práv a dějin umění se jím spíše nechal okouzlit.

Jak sám říká: "Na parfémech je toho tolik, co milovat: kreativita, poezie, elegance". Jeho přístup je instinktivní, vytváří rafinované kompozice založené na silných myšlenkách.

Antoine se zasloužil o složení nejprodávanějších vůní pro značky Burberry, Armani, Gucci, Montblanc, Valentino či Acqua di Parma.

 

Calice Becker

The Musc

Jako dítě se Calice Beckerová jednou zeptala své maminky, jak se květiny dostanou do lahvičky s kolínskou vodou. Tekutina uvnitř byla průhledná, ale silně voněla po pomerančových květech. Jakmile začala studovat parfumerii, záhy tuto  záhadu rozluštila a dnes je to ona, kdo plní křišťálové lahvičky květinami.

Calice, jedna z nejuznávanějších parfémářek na světě, vytvořila světoznámé vůně jako Dior J'adore a další "chef d'oeuvre" pro YSL, Marc Jacobs a By Kilian.

 

Bruno Jovanovic

Mon Vetiver

Se stejnou vášní, s jakou Bruno už jako malý špunt přeskakoval sousedovic ploty, aby kradl růže na výrobu vlastních vonných lektvarů, překonával v budoucnu jakoukoli další překážku. Bruno Jovanovic není ani v nejmenším domýšlivý, své povolání vnímá jako poslání, v němž každý výtvor ztělesňuje jak výraz umění, tak jeho vlastní citlivost.

Bruno je považován za jednoho z nejtalentovanějších parfémářů své generace a jeho působivé dílo již zahrnuje klasiky pro značky Hugo Boss, Coach, Paco Rabanne, Calvin Klein, Armani, Ralf Lauren nebo Frederic Malle.

 

 

 

 

Zpět do obchodu