Nás butik funguje jako výdejna e-shopu každý všední den od 10 do 14 hodin.

Rancé 1795 - François Charles - niche parfém

Velmi mužný parfém, který osloví srdce milovníků přírody.

Tóny: Svěží, aromatické, vonící ambrou, dřevité

EDP 50ml / 100ml / pánský

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Rancé
2 600 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Dřevitá, Svěží
Pro koho: Pánská

Jean, syn Françoise Rancé, věnoval tento parfém François Charlesovi, Napoleonovu jedinému synovi. Francie doufala, že mladý princ by mohl pokračovat v činech svého velkého otce a - stejně jako on - nést dál velké ideály, které zvítězily ve Francii a rozšířit je do celé Evropy. Dnes můžeme obdivovat střízlivost a bezprostřednost tohoto parfému, intenzitu jeho vůně a jeho nepřetržitou proměnlivost v tónech. Je to jako procházka v lese postupně se měnící vegetací a vy cítíte různé po sobě jdoucí vůně rostlin, květin a divokých bylin.

Hlava: Bazalka, kardamom, levandule, bergamot a kalabrijský citrón

Srdce: Tymián (extrakt), zázvor, olej z muškátové růže, karafiát a jasmín

Základ: Viržinský cedr, florentský kosatec, pižmo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francois Rancé, člen rodiny rukavičkářů a parfémářů s tradicí od roku 1600, se v roce 1795 rozhodl věnovat výhradně výrobě parfémů. Jakožto velký obdivovatel Napoleona, Francois a jeho potomci zasvětili mnoho svých parfémů právě Bonapartovi a dalším významným postavám této zajímavé éry.

Zobrazit více

Senzační úspěch bohatých a harmonických vůní, které způsobily revoluci v parfémářském umění, zajistily i slávu Maison Rancé. V naší nabídce máme historické vůně z let 1801 - 1824.

Eau Sublime, věnovanou Josefine, Eau de Noblesse, kterou Jean Rancé vytvořil pro velkolepý ples francouzské aristokracie, který pořádala princezna z Naples v roce 1822, Eau de la Couronne, další mistrovský kousek věnovaný Napoleonově sestře Pauline , a slavnou Eau de France z roku 1807, věnovanou Francii, jejím ženám a mužům.

Pánská vůně Eau de duc Berry, vytvořená v roce 1818, byla věnovaná poctě vévody de Berry, který se zasloužil o znovunabytí titulu Mistr parfémář pro Jeana Rancé. Tento titul mu byl králem Ludvíkem XVIII. na krátkou dobu odebrán z politických důvodů.