Powered by Smartsupp

L'Orchestre Parfum - Vetiver Overdrive - niche parfém

L'Orchestre Parfum představuje v pořadí již desátou vůni, Vetiver Overdrive, která nabízí multi-smyslový hudební a vonný zážitek. Zve nás k objevování dřevité partitury na bluesovém pozadí, jež nese sound Justina Johnsona - „kouzelníka americké bluesové kytary“ - s rock’n‘rollovým, bluesovým a country repertoárem.

edp 100ml / unisex

 

3 750 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Dřevitá
Pro koho: Unisex

Vétiver Overdrive se zrodil z cestovatelské vzpomínky, kterou vyprávěl Pierre Guguen, zakladatel L'Orchestre Parfum. "Z New Orleans do Nashvillu. Noční jízda. 5:47 AM. Nad deltou Mississippi se sotva blíží den. Rádio hraje blues. Modrý tón vytváří magický kontrast mezi světlem a temnotou, radostí a melancholií."

Vůně skutečně vyzařuje něco živého a elektrického - od prvních okamžiků pocítíte na vlastní kůži „vertikálnost“, která čerpá z ostrých tónů ambroxanu a jantarových dřev. Je to vůně postavená kolem osy citrus-vetyver prodloužené o diskrétní mořské/slané efekty. Geranium dodává efekt svěžesti a kontrastuje s dřevitým cedrovým základem a ambroxanem.

Hlava: bergamot, geranium, fík

Srdce: vetiver, pižmo

Základ: ambroxan, cedrové dřevo

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
A Avatar autora | 27.3.2024
Najlepší parfém. Kombinácia fíku, vetiveru a geránia je pre mňa ideálne combo. Jeho vôňa je svieža a originálna.

L´ORCHESTRE PARFUM je další z parfémářských značek představující mimořádné niche parfémy. Propojuje umění hudby a svět vůní, což dává vzniknout pěti originálním luxusním parfémům. Vytvořených z těch nejlepších ingrediencí, ručně vyráběných ve Francii, vhodných pro ženy i muže, kteří dokážou „naslouchat parfému“...

Zobrazit více

Jak o sobě říká zakladatel L´ORCHESTRE PARFUM Pierre, je současně jak parfumérem, tak hudebníkem. „Mé nejintenzivnější zážitky a vzpomínky byly ovlivněny těmito dvěma světy, omamným světem vůní a uměním hudby. Ty dokážou tvořit dokonalou harmonii.“L´ORCHESTRE PARFUM vytvořil, aby oživil tyto emoce a zároveň se o ně podělil. “Umění nosit hudbu, naslouchat parfému“,to je jeho myšlenkou.

A jak značka vznikala? Její zakladatel navštívil mnoho ateliérů, kde se vyrábí ty nejlepší strunné hudební nástroje. A spolupracoval s těmi nejlepšími řemeslníky, aby dokázal „cítit“ a uchopit vůni hudebních nástrojů: vůni dřeva, ze kterého se vyrábí kytary, mosaz pozounu, kůži hudebního nástroje kora …

Ke spolupráci pak přizval dvě vynikající parfémářky: Anne-Sophii Behaghel a Amélii Bourgeois. Ty dokázaly fantastickým způsobem spojit tyto vjemy a vůně s nádhernými esencemi jako néroli, růže nebo exotická koření. Tak vzniklo pět okouzlujících parfémů. Ke každému z nich pak pět talentovaných hudebníků současnosti složilo hudbu. Pět originálních skladeb pro pět jedinečných parfémů. 
„Naše parfémy jsou navrhovány v Paříži a vyráběny v Grasse, kde vznikají ty nejvyhlášenější parfémy na světě. Jsou vyráběny ze stoprocentně přírodního alkoholu, z vybraných ingrediencí a jednotlivé flakony jsou ručně vyráběny a lakovány“,říká zakladatel L´ORCHESTRE PARFUM.

Vytváření parfému pak považuje za druh umění. „Věřím, že jednotlivá umění by se měla vzájemně ovlivňovat a působit na sebe, aby dokázala podnítit zrod nových emocí.“A váží si spolupráce celého týmu. „Děkuji všem za jejich výjimečný talent a úsilí, díky kterým mohla značka L´ORCHESTRE PARFUM vzniknout. Obdivuhodná práce řemeslníků, hodiny parfumérů strávených nad kompozicemi parfémů a čas hudebníků, který věnovali komponováním jedinečné hudby, která vystihuje každý parfém. Ti všichni dokázali uvést tento sen ve skutečnost.“

Zpět do obchodu