Powered by Smartsupp

Le Galion - Ferveur - niche parfém

Ferveur neboli nadšení až zápal je ďábelsky uhrančivá vůně, kde se svaté podtóny kadidla setkávají se smyslností kosatce a růže.  Je impozantní katedrálou nebo hedónistickým nočním klubem Palace v Paříži?

edp 100ml / unisex

Značka: Le Galion
4 650 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Aromatická, Dřevitá

Ferveur je vůně, kterou by pravděpodobně složil Paul Vacher, kdyby prožil 80. léta a poznal roky přebytku a nadšení. Tímto výtvorem se Rodrigo Florès-Roux rozhodl v roce 2022 vzdát Paulu Vacherovi hold.

„Představoval jsem si Ferveur jako monument ambry naplněný slzami kadidla. Štědrá kytice aromatik smíchaná s květy a kořením vhozená do žhavého balzámu, kůže a dřeva. Chtěl jsem navrhnout otevřeně smyslnou vůni, která posedne svého nositele a stane se součástí jejich duše i těla. Parfém se stane člověkem.“ 

Hlava: zelený bergamot, šalvěj, myrta, cypřiš

Srdce: kosatec, růže, koriandr, list skořice

Základ: vanilka, styrax, balzám Tolu, pačuli, vetiver, kadidlo, kůže

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu