Pigmentarium - Genesis - niche parfém

Parfém osvěžující jako intenzivní nádech. Jednotlivé esence vnsilnodkazují k ráji i prvotnímu híchu. K poátku. Genesis, první kniha Mojova, nauka o stvoení, ddiném híchu, ospravedlnní i smíení je knihou poátk. První kontakt s parfémem rozehrává vavřín snově zaoblený aldehydy. V jeho srdci jiskverbena, konvalinka a zelené jablko symbolizující kehkou nevinnost. V základu parfému se pak rozvine vůně fíkových listů, palisandru, pižma a ambry. Spolu navozují pocit poznání.

Genesis evokuje nevinnost, kterou ml kdysi v sobkadz nás.

edp 50ml / unisex

 

 

Značka: Pigmentarium
3 260 Kč
Kategorie: Parfémy
Typ vůně: Ovocná, Svěží, Zelená
Pro koho: Unisex

Vni vytvoil Jakub Hiermann v roce 2020 na objednávku sochaky Terezy ttinové. Soukromá zakázka vznikla na základrozsáhlého inspiraního dialogu mezi umlkyní a parfumérem. Prvními paprsky prozáené moské vlny. Hlubiny zelenletní zahrady, probouzející se z chladu a za rosy do sluneného rána. Skica poínajícího letního dne vnímaného dívíma oima. Sny, bezstarostnost, neposkvrnné pedstavy, touhy a nadje. První silné literární otisky. Pasáe z Bible i snová atmosféra experimentálního románu Vlny, kde Virginia Woolfová v interludiu kadé kapitoly naznauje následující dj na pozadí moskch vln a svtla. Parfém, kterve své vni zosobuje poátek.

Hlava: vavín, aldehydy

Srdce: verbena, konvalinka, zelené jablko

Základ: fíkové listy, palisandr, pimo, ambra

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
I Avatar autora | 10.5.2022
tato vůně je velmi zajímavá, jemná, zatím mám jenom vzoreček, ale asi budu přemýšlet jako vánoční dárek

Parfumér Jakub Florian Hiermann společně s Tomášem Ricem založili značku Pigmentarium z hrdosti k české historii i řemesle, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. Jedná se o první českou značku, která vyrábí niche parfémy. Při své tvorbě se inspirují českými dějinami i kulturou a zasazují je do světového kontextu dnešní doby. Společně se svým týmem věří, že díky zaměření se na řemeslnou práci a kreativitu jsou schopni stvořit nadčasový produkt – vůně, které budou smysluplné a inspirativní v každodenním životě. Vůně, které dají i obyčejným dnům speciální atmosféru.

Zobrazit více

Tvůrcem vůní je Jakub, který se řemeslo naučil během 6 let parfumářského tréningu v Londýně. Svůj nos však trénuje prakticky od prvního nádechu. Díky babičce – cestovatelce a milovnici luxusních parfémů – si k těm nejslavnějším vůním přičichl již v dětství a prostřednictvím suvenýrů z jejich cest i on sám “cestoval” Evropou. V PIGMENTARIUM Jakub proměnil svou celoživotní vášeň v osud.

Název Pigmentarium je z latiny. Pigmentarium bylo v době První republiky místem, kde se prodávala líčidla a parfémy. Jednalo se vlastně o novodobou parfumérii.

Design flakónků a krabičky parfémů je propojen s architekturou. Konkrétně funkcionalismem a kubismem. Hlavička flakónků vychází z nádobek na léčiva. Zvolené písmo je stejné jako na českých bankovkách. Dvě tečky nad písmenem ´´i´´ v názvu této značky symbolizují věže Pražského hradu. Jedná se o propracovaný koncept, každá maličkost je zde promyšlená a má své místo v návaznosti na českou historii a kulturu.

 

Zpět do obchodu