Powered by Smartsupp

Pigmentarium - Genesis - niche parfém

Parfém osvěžující jako intenzivní nádech. Jednotlivé esence vnsilnodkazují k ráji i prvotnímu híchu. K poátku. Genesis, první kniha Mojova, nauka o stvoení, ddiném híchu, ospravedlnní i smíení je knihou poátk. První kontakt s parfémem rozehrává vavřín snově zaoblený aldehydy. V jeho srdci jiskverbena, konvalinka a zelené jablko symbolizující kehkou nevinnost. V základu parfému se pak rozvine vůně fíkových listů, palisandru, pižma a ambry. Spolu navozují pocit poznání.

Genesis evokuje nevinnost, kterou ml kdysi v sobkadz nás.

edp 50ml / unisex

 

 

Značka: Pigmentarium
3 260 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Svěží, Zelená
Pro koho: Unisex

Vni vytvoil Jakub Hiermann v roce 2020 na objednávku sochaky Terezy ttinové. Soukromá zakázka vznikla na základrozsáhlého inspiraního dialogu mezi umlkyní a parfumérem. Prvními paprsky prozáené moské vlny. Hlubiny zelenletní zahrady, probouzející se z chladu a za rosy do sluneného rána. Skica poínajícího letního dne vnímaného dívíma oima. Sny, bezstarostnost, neposkvrnné pedstavy, touhy a nadje. První silné literární otisky. Pasáe z Bible i snová atmosféra experimentálního románu Vlny, kde Virginia Woolfová v interludiu kadé kapitoly naznauje následující dj na pozadí moskch vln a svtla. Parfém, kterve své vni zosobuje poátek.

Hlava: vavín, aldehydy

Srdce: verbena, konvalinka, zelené jablko

Základ: fíkové listy, palisandr, pimo, ambra

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
I Avatar autora | 10.5.2022
tato vůně je velmi zajímavá, jemná, zatím mám jenom vzoreček, ale asi budu přemýšlet jako vánoční dárek

Značka Pigmentarium byla založena z hrdosti k české historii i řemeslu, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. První český nezávislý parfumérský dům, vedený Tomášem Ricem, který od založení v roce 2018 působí i na pozici kreativního ředitele značky, se při své tvorbě inspiruje českými dějinami i kulturou a zasazuje je do světového kontextu dnešní doby. 

Zobrazit více

Základní ideu, tedy interpretaci výjimečné lokální identity a genia loci Prahy globálnímu publiku, v sobě nesly především první dvě kreace. Ad Libitum, parfém, kterým se značka představila, byl inspirován výrazným kulturním odkazem Prahy první poloviny dvacátého století. Funkcionalistická architektura, umělecká moderna i životní styl intelektuálních elit přenesený do tehdy absolutně módní mechovo-citrusové vůně, jejíž elegance a styl rezonují i ve zcela současné podobě.

Bezprostředně následující gurmánský parfém Erotikon v sobě nesl odkaz na výraznou až skandální filmovou tvorbu Gustava Machatého z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století.

Grafické provedení loga, propracované řemeslné obaly a každý další detail v sobě skrývají odkazy na české umění i historii. A s uměním se také v dalším rozvoji parfumérského domu stále více spojují. Následující kreace, charakteristické stejně jako první dva parfémy vysokými koncentracemi a špičkovou kvalitou použitých esencí, se dále nechávají inspirovat prací současných umělců, propojují pražskou kulturní scénu se světem a vyprávějí stále barvitější příběhy.

Do roku 2022 značka představila celkem pět řadových parfémů a jednu limitovanou uměleckou spolupráci s pařížským módním domem Artuto Obegero. Parfumérem této série je Jakub F. Hiermann. Na hlavní osu parfémů navazuje také kolekce interiérových vůní vtělená do vonných tyčinek s názvem Bon Voyage. Za jejich vznikem stála touha parafrázovat romantické příběhy z cest českých umělců kolem světa. Na doplnění souboru vonných tyčinek vznikly postupně umělecké objekty k jejich umístění v interiéru.

Značka Pigmentarium se silně identifikuje uměleckými a řemeslnými kolaboracemi, jež zasahují do sochařství, fotografie, baletu, krátkých experimentálních filmů, módy i poezie a designového porcelánu. Během prvních čtyř let pronikla na trhy od Islandu po Blízký východ a od roku 2021 je etablována také v Paříži.

 

Zpět do obchodu