Pigmentarium - INCENSE ALTAR Blue Wave

Porcelán v neekaném pojetí, ktersám o sobslouí jako estetickprvek bez ohledu na úel. Incense Altar od Daniela Piršče není pouhm stojanem na vonné tyinky, je umleckm dílem. Oblé tvary a promnlivá síla metalického finie stírá hranice a jemnprolíná fantazii s realitou vnjího prostedí.

 
Značka: Pigmentarium
1 990 Kč
Kategorie: Interiér

Aujde o futuristickloft plnsvtla nebo eklektické studio, kde sbírky a vnknih hrají prim, hranice mezi realitou a fantazií se stírají v jedno díky oblm tvarm a promnlivm duhovm barvám metalického finie. Vstupte do vlastní galerie, kde můžete zstat, jak dlouho jen chcete. ádná pravidla, ádné limity. Vávnitní svt v reflexi toho vnjího. Jak hluboko pjdete?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Parfumér Jakub Florian Hiermann společně s Tomášem Ricem založili značku Pigmentarium z hrdosti k české historii i řemesle, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. Jedná se o první českou značku, která vyrábí niche parfémy. Při své tvorbě se inspirují českými dějinami i kulturou a zasazují je do světového kontextu dnešní doby. Společně se svým týmem věří, že díky zaměření se na řemeslnou práci a kreativitu jsou schopni stvořit nadčasový produkt – vůně, které budou smysluplné a inspirativní v každodenním životě. Vůně, které dají i obyčejným dnům speciální atmosféru.

Zobrazit více

Tvůrcem vůní je Jakub, který se řemeslo naučil během 6 let parfumářského tréningu v Londýně. Svůj nos však trénuje prakticky od prvního nádechu. Díky babičce – cestovatelce a milovnici luxusních parfémů – si k těm nejslavnějším vůním přičichl již v dětství a prostřednictvím suvenýrů z jejich cest i on sám “cestoval” Evropou. V PIGMENTARIUM Jakub proměnil svou celoživotní vášeň v osud.

Název Pigmentarium je z latiny. Pigmentarium bylo v době První republiky místem, kde se prodávala líčidla a parfémy. Jednalo se vlastně o novodobou parfumérii.

Design flakónků a krabičky parfémů je propojen s architekturou. Konkrétně funkcionalismem a kubismem. Hlavička flakónků vychází z nádobek na léčiva. Zvolené písmo je stejné jako na českých bankovkách. Dvě tečky nad písmenem ´´i´´ v názvu této značky symbolizují věže Pražského hradu. Jedná se o propracovaný koncept, každá maličkost je zde promyšlená a má své místo v návaznosti na českou historii a kulturu.

 

Zpět do obchodu