Powered by Smartsupp

Room1015 - Cherry Punk - vzorek

King's Road 430, Londýn, obchod Vivienne Westwood s názvem SEX, tady to všechno začíná. Cool děcka s odbarvenými vlasy si vyměňují vzácné vinylové desky. Prošoupané džíny, ručně malovaná kůže, latex, tartany, potisky, ze kterých by se vaši rodiče červenali a zavřeli vás doma na celé léto...

Parfémář: Jérôme Epinette

vzorek

Značka: Room1015
99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Vymyslel Punk módu, nebo móda Punk? Od undergroundových klubů až po celostátní televizi, Punk měl vždycky svůj vlastní styl, svoje vlastní časopisy (fanziny), své vlastní filmy, svou vlastní poezii... Tak jsme si řekli, že by měl mít také svou vlastní vůni. Hlasitou jako zvukovka v místnosti bez izolace. Silnou jako mladická vzpoura, ale přesto sladkou a romantickou.

Hlava: třešeň, šafrán, sečuánský pepř

Srdce: fialka, jasmín absolut, mimóza

Základ: pačuli, fazole tonka, kůže

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Michael Partouche, známý také jako "Dr. Mike", srdcem muzikant a vystudovaný lékárník, si zvolil vůni jako výrazový prostředek. Z těchto dvou kontrastních světů se zrodil parfémový brand ROOM 1015, který je, podle slov jejího tvůrce, jako „nechvalně proslulý, nejvíce otlučený hotelový pokoj v dějinách rock'n'rollové hudby.“

Zobrazit více

Jestliže má kontrakultura svůj vlastní jazyk, literaturu a zvuky, ROOM 1015 jí nyní dává vůni s nostalgickými konturami, prodchnutou naprostou svobodou. Olfaktorický manifest, který osciluje mezi punkovým hnutím, uměle stvořenými ráji, sexuální revolucí a transcendentální meditací.

Filozofie brandu ROOM 1015 i její samotný název je dedikován losangeleskému hotelu na Sunset Boulevard s názvem Continental Hyatt House, který je však známější jako "Riot House". V 70. letech minulého století se v jeho pokojích vystřídaly skupiny The Who, The Doors, Rolling Stones a Led Zeppelin, které zde, jako každá rocková kapela v 70. letech, pařily, až se zdi otřásaly. Keith Richards proslavil pokoj s číslem 1015 tím, že z jeho okna vyhodil televizi, zatímco jeho spoluhráč jezdil na motorce po chodbách.

ROOM 1015 je o nostalgii po onom období svobody, sexuálního osvobození, tvůrčí exploze, dosažení "vyššího" vědomí a hlavně - rock'n'rollu. Každá vůně ROOM 1015 je inspirována klíčovým momentem rockové historie - ať už je to zrod britského punku, sexuální a drogová revoluce konce 60. let, první cesta Beatles do Indie, groupies, které v sedmdesátkách číhaly na Sunsetu, nebo vůně tetovacího salonu, kde se právě nechal potetovat váš oblíbený zpěvák. Každá vůně byla navržena tak, aby vás tam přenesla a abyste se cítili její součástí stejně jako hudba té doby.

Zpět do obchodu