Powered by Smartsupp

Stora Skuggan - Azalai - niche parfém

Hlava: krvavý pomeranč, máta

Tělo: šafrán, sušené ovoce

Srdce: ambra, kadidlo, akáciová pryskyřice, pižmo velvione

EdP 30 ml / unisex

Značka: Stora Skuggan
3 500 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Ovocná, Orientální
Pro koho: Unisex

Dlouho očekávaná šestá vůně od stockholmské niche parfumerie Stora Skuggan je smyslnou reinterpretací luxusu. Parfém Azalai dostal své jméno po tradiční trase přes oblast Ténéré v saharské poušti, kde po staletí velbloudí karavany přepravují zlato a solné desky z dolů na severu země.

Jeho příběh je inspirován majestátní akácií, stromem, který stával právě podél této cesty. Jediný živý tvor v oceánu písku. Nejizolovanější strom na světě, 150 km od všech ostatních. Tato akácie, známá jednoduše jako „strom Ténéré“, byla poslední přeživší rostlinou z doby, kdy byla poušť méně vyprahlá než dnes, a to díky kořenům sahajícím hluboko do vodní kapsy, jakési podzemní nádrže skryté více než 30 metrů pod povrchem pouště. Tuaregové, sami specialisté na přežití v poušti, drželi strom a jeho úžasnou sílu v nejvyšší úctě. Lámání jeho větví nebo nechávání velbloudy pojídat jeho listy bylo považováno za rouhání. Tento nejosamělejší strom na světě byl jedním z mála orientačních bodů podél stezky Azalai, posvátným svědectvím o odolnosti života, který udával směr solným karavanám. Navzdory tomu, že to byla jediná překážka na míle daleko, do něj v roce 1973 narazil řidič kamionu, který v opilosti usnul za volantem, a porazil ho.

Vůni Azalai otevírá olfaktorická imprese zlata se zářivým teplem šafránu a krvavého pomeranče následována lesklým, luxusním pižmem velvione, jehož vůně je přirovnávána k vůni novorozeného miminka. Akáciová guma, sirup vyrobený z akátové mízy, poskytuje parfémové kompozici cukrovou sladkost vyváženou slanou ambrou a kadidlem. Hold Tuaregům vzdává dotek mátového čaje a sušeného ovoce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

S mysteriózními názvy i příběhy, charakteristickou skandinávskou estetikou na obalech i flakonech a unikátním přístupem k jednotlivým ingrediencím přichází skupina mladých švédských alchymistů s pěticí vůní, které rozhodně nejsou pro každého. A to je na nich to nejlepší...

Zobrazit více

Značku parfémů Stora Skuggan v roce 2015 stvořila skupina mladých alternativních alchymistů. Olle Hemmendorff a Tomas Hempel se rozhodli založit společnost, ve které je možné dosáhnout svobody v každém aspektu tvoření: od formulace vůní po balení a branding .

Vůně Stora Skuggan jsou odvozeny z autonomní identity úzce spojené s tradicí řemesla, kde se tvůrčí proces stává základním konceptem každého parfému. Navíc její zakladatelé pocházejí z prostředí umění a designu, což zaručuje nepřetržité experimentování s jedinečnými výsledky. Inspirace pro jednotlivé parfémy Stora Skuggan pochází z míst, pocitů, emocí a všeho, co hýbe myslí.

Stora Skuggan znamená ve švédštině „velký stín“, jde také o název známého parku v centru Stockholmu, města, kde Stora Skuggan sídlí.

Zpět do obchodu