Powered by Smartsupp

Stora Skuggan - Silphium - niche parfém

Hlava: skord silphia, labdanum

Tělo: geranium, skořice, tabák, černý pepř, zázvor, hřebíček

Srdce: cedrové dřevo, kadidlo, myrha, kůže

EdP 30 ml / unisex

Značka: Stora Skuggan
3 500 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Kořeněná, Svěží
Pro koho: Unisex

„I když ho člověk jen ochutná, ucítí velmi krásnou, intenzivní vůni a celým jeho tělem projede radostná vlna.“ – Pedanius Dioscorides, kolem roku 70 př. n. l.

Silphium, pravděpodobně rodu Ferula, byla rostlina z oblasti Kyrény (dnešní Libye), proslulá jako koření, léčivá bylina a parfémová přísada v celé antické říši. Svatořečili jí řečtí filozofové a spisovatelé, stejně jako římští císaři a autoři kuchařských knih. Pokusů kultivovat Silphium bylo mnoho, ale všechny nevyhnutelně selhaly. Rostlo divoce jen v malých oblastech na severoafrickém pobřeží, což z něj v kombinaci s jeho využitím v gastronomii a léčivými vlastnostmi udělalo nejcennější koření na světě. Cennější než šafrán či skořice. Poptávka po Silphiu byla nakonec tak značná, až bylo úplně vymýceno a chuť a vůně kdysi nejlepšího koření světa se v čase úplně ztratily.

Zrekonstruovaná vůně této historické rostliny byla vytvořena prostřednictvím pokusů s předpokládanými přežívajícími příbuznými Silphia, pomocí aromachemikálií (molekulárních stavebních kamenů vůní) k vytvoření kompozice na pozadí starodávného kadidla, dřeva a kůže.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RK Avatar autora | 31.12.2022
Zakoupila jsem vzoreček a zamilovala se do další úžasné vůně ve Vašem skvělém obchůdku....další vůně v mém tužebníku :-).

S mysteriózními názvy i příběhy, charakteristickou skandinávskou estetikou na obalech i flakonech a unikátním přístupem k jednotlivým ingrediencím přichází skupina mladých švédských alchymistů s pěticí vůní, které rozhodně nejsou pro každého. A to je na nich to nejlepší...

Zobrazit více

Značku parfémů Stora Skuggan v roce 2015 stvořila skupina mladých alternativních alchymistů. Olle Hemmendorff a Tomas Hempel se rozhodli založit společnost, ve které je možné dosáhnout svobody v každém aspektu tvoření: od formulace vůní po balení a branding .

Vůně Stora Skuggan jsou odvozeny z autonomní identity úzce spojené s tradicí řemesla, kde se tvůrčí proces stává základním konceptem každého parfému. Navíc její zakladatelé pocházejí z prostředí umění a designu, což zaručuje nepřetržité experimentování s jedinečnými výsledky. Inspirace pro jednotlivé parfémy Stora Skuggan pochází z míst, pocitů, emocí a všeho, co hýbe myslí.

Stora Skuggan znamená ve švédštině „velký stín“, jde také o název známého parku v centru Stockholmu, města, kde Stora Skuggan sídlí.

Zpět do obchodu