Stora Skuggan - Silphium - niche parfém

Hlava: Akord Silphia, cistus

Tělo: Geranium, skořice, tabák, černý pepř, zázvor, hřebíček

Srdce: Cedrové dřevo, kadidlo, myrha, kůže

EdP 30 ml / unisex

Značka: Stora Skuggan
3 420 Kč
Kategorie: Vůně
Koncentrace: Eau de parfum
Pro koho: Unisex

„I když ho člověk jen ochutná, ucítí velmi krásnou, intenzivní vůni a celým jeho tělem projede radostná vlna.“ – Pedanius Dioscorides, kolem roku 70 př. n. l.

Silphium, pravděpodobně rodu Ferula, byla rostlina z oblasti Kyrény (dnešní Libye), proslulá jako koření, léčivá bylina a parfémová přísada v celé antické říši. Svatořečili jí řečtí filozofové a spisovatelé, stejně jako římští císaři a autoři kuchařských knih. Pokusů kultivovat Silphium bylo mnoho, ale všechny nevyhnutelně selhaly. Rostlo divoce jen v malých oblastech na severoafrickém pobřeží, což z něj v kombinaci s jeho využitím v gastronomii a léčivými vlastnostmi udělalo nejcennější koření na světě. Cennější než šafrán či skořice. Poptávka po Silphiu byla nakonec tak značná, až bylo úplně vymýceno a chuť a vůně kdysi nejlepšího koření světa se v čase úplně ztratily.

Zrekonstruovaná vůně této historické rostliny byla vytvořena prostřednictvím pokusů s předpokládanými přežívajícími příbuznými Silphia, pomocí aromachemikálií (molekulárních stavebních kamenů vůní) k vytvoření kompozice na pozadí starodávného kadidla, dřeva a kůže.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

S mysteriózními názvy i příběhy, charakteristickou skandinávskou estetikou na obalech i flakonech a unikátním přístupem k jednotlivým ingrediencím přichází skupina mladých švédských alchymistů s pěticí vůní, které rozhodně nejsou pro každého. A to je na nich to nejlepší...

Zobrazit více

Značku parfémů Stora Skuggan v roce 2015 stvořila skupina mladých alternativních alchymistů. Olle Hemmendorff a Tomas Hempel se rozhodli založit společnost, ve které je možné dosáhnout svobody v každém aspektu tvoření: od formulace vůní po balení a branding .

Vůně Stora Skuggan jsou odvozeny z autonomní identity úzce spojené s tradicí řemesla, kde se tvůrčí proces stává základním konceptem každého parfému. Navíc její zakladatelé pocházejí z prostředí umění a designu, což zaručuje nepřetržité experimentování s jedinečnými výsledky. Inspirace pro jednotlivé parfémy Stora Skuggan pochází z míst, pocitů, emocí a všeho, co hýbe myslí.

Stora Skuggan znamená ve švédštině „velký stín“, jde také o název známého parku v centru Stockholmu, města, kde Stora Skuggan sídlí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení