Powered by Smartsupp

Akro Fragrances - Ink - niche parfém

Svět vůní Akro, privátní konceptuální značky Oliviera Crespa, superstar mezi parfémáři, obohatila parfémová novinka s názvem Ink. Její vznik, jak ostatně prozrazuje i její název, inspirovala vůně inkoustu a proces tetování.

Chladná, svůdná, s tóny černého inkoustu, dehtu, vetiveru a jasmínu - Ink je vůně, která vás přenese zpět do dne, kdy jste se nechali poprvé tetovat, kdykoli budete chtít...

EdP 30ml / 100ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Akro
4 000 Kč 2 000 Kč od 2 000 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Dřevitá
Pro koho: Unisex

Pro ty, kteří propadli kouzlu tohoto starověkého umění, je to mnohem víc než „pouhá“ ozdoba těla: je připomínkou času, místa – prchavého okamžiku, který se stává trvalým mementem.

„Dobře postavená vůně funguje v mnoha ohledech podobně - je to něco, co nosíte na kůži, aby vám připomínalo, kým jste v daném okamžiku byli. Vždy mě fascinovaly paralely mezi tetováním a parfumerií. To byl hlavní důvod, proč jsem parfém Ink vytvořil“, popisuje vznik nejnovější vůně Olivier Cresp.

 

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
H Avatar autora | 11.4.2024
Koupila jsem si tento parfem na první dobrou, bez testování na vzorku, jelikož mne uchvátila schovaná vůně santalu. Bohužel následně se santal schoval uplně a hodně převládá inkoust, se kterým vlastně nevím uplně jak naložit. Ale nosím jej stále. Začala jsem cítit potřebu ženštějších parfémů, více květinových, tak jsem před časem koupila vzoreček Iris Cendré (Naomi Goodsir), který na mne byl zase moc květinový :) Nicméně dnes jsem tyto dva parfemy navrstvila a jsem uplně nadšená, krásně se prolnuly a vyvážily.

Vítejte ve světě vůní Akro, privátní konceptuální značky Oliviera Crespa, superstar mezi parfémáři. Rodák z Grasse, držitel titulu Master Parfumer, tvůrce ikonických vůní, minimalista. To vše je Olivier Cresp.

Zobrazit více

Vášeň k vůním mu předal jeho otec, který spolu se svým otcem věnoval celý svůj život nákupu a prodeji přírodních surovin. Olivier byl tak od malička zasvěcován do tajů vůní přírody, květů a ingrediencí. Již od svých sedmi let byl přesvědčen, že bude parfémářem...  

Svoji cestu vůněmi však nezapočal v Grasse, kde vyrůstal, ale přestěhoval se do USA. Říká, že pro to, aby přišla v život nová vůně, je nejdůležitější myšlenka. Může to být pocit, který se nám vybaví, když si vzpomeneme na něco z dětství, rozhovor s někým, kdo nás zaujal nebo procházka přírodou, při nějž se nám otevírá mysl a myšlenka je na světě.

Olivier preferuje minimalistický a individualistický styl, kterým vyjadřuje svoji autenticitu. Je jednou z nejvýznamnějších osobností parfumerie a i přes to, že vám jeho jméno na první poslech nic neříká, jistě budete znát několik vůní, v nichž najdete jeho podpis. Např. legendární vůni Thierry Mugler – Angel, Dolce Gabbana - Light Blue, Paco Rabanne - XS, Estée Lauder - Modern Muse nebo Yves Saint Laurent - Black Opium.

Olivier Cresp byl za svou práci oceněn mnohými oceněními, z těch nejzásadnějších uveďme Cenu za celoživotní dílo udělovanou The Fragrance Foundation v roce 2018 a Chevalier des Arts et des Lettres, titul udělený Ministerstvem kultury Francie v roce 2012.

Při tvorbě šesti unikátních  parfémů postupoval svobodně a odvážně, porušil snad veškerá pravidla s novým, takřka rockovým postojem. Šest hříšných vůní. Šest zkapalněných závislostí. Cigarety. Tráva. Sex. Čokoláda. Kofein. Alkohol.

Akro pochází z francouzského slova „accro“, kterým francouzi označují závisláky. Zahrnuje temný a smyslný svět, objetí světla a stínů, je jak stvořené pro ty, co mají rádi všechno, jen ne nudu.

Značku Akro tvoří spolu s Olivierem také jeho dcera Anaïs Cresp a jeho zeť Jack Miskelly. Anaïs, stejně jako její otec, vyrostla ve světě vůní. Po získání titulů z designu a architektury začala pracovat pro Guerlain a L’Oréal, navrhovala a rozvíjela grafické a vizuální identity a stala se známou pro své minimalistické a nekonvenční zpracování. Její manžel Jack Miskelly, londýňan tělem i duší, značce věnoval celé své srdce a nakonec se stal jejím ambassadorem a mluvčím.

Návykové vůně najdete ukryté uvnitř černé kovové krabičky, v minimalistickém flakonu, s názvem Akro. Awake. Dark. Haze. Malt. Night. Smoke.

 

Zpět do obchodu