Powered by Smartsupp

AKRO Fragrances - Smoke - niche parfém

První potáhnutí z čerstvě zapálené cigarety... Kombinace balkánských tabákových listů, nikotinu, jalovce, benzoinu a fazole tonka. Nostalgie pro všechny, kdo ji chtějí prožívat...

EdP 30ml / 100ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Akro
4 000 Kč 2 000 Kč od 2 000 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Balzamická, Kouřová
Pro koho: Unisex

Není pro každého, ale kdo jí porozumí, ocitne se  znovu v nejlepších okamžicích života – první polibek, poslední tanec, konce vydařených nocí v dopoledni.

5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PP Avatar autora | 4.1.2024
Nádherná,mužná a dlouhotrvající vúné
5
BH Avatar autora | 27.12.2023
Tak tahle vůně je neskutečně úžasná! nesmí chybět ve vaší sbírce, protože tolik komplimentů jen tak na něco nedostanete!
5
VS Avatar autora | 26.12.2023
Krasna vune
5
V Avatar autora | 30.5.2023
Super
5
V Avatar autora | 24.3.2022
Vynikající!
5
M Avatar autora | 3.12.2021
Top vůně, která mi nejvíce voní na mém příteli.
5
R Avatar autora | 9.10.2021
Vynikajúca!Top parfum, keď si dáte na seba pekne oblečenie a 2-3 vstreky parfumu, tak môžete očakávať spústu komplimentov.Hodnotím 10 z 10.

Vítejte ve světě vůní Akro, privátní konceptuální značky Oliviera Crespa, superstar mezi parfémáři. Rodák z Grasse, držitel titulu Master Parfumer, tvůrce ikonických vůní, minimalista. To vše je Olivier Cresp.

Zobrazit více

Vášeň k vůním mu předal jeho otec, který spolu se svým otcem věnoval celý svůj život nákupu a prodeji přírodních surovin. Olivier byl tak od malička zasvěcován do tajů vůní přírody, květů a ingrediencí. Již od svých sedmi let byl přesvědčen, že bude parfémářem...  

Svoji cestu vůněmi však nezapočal v Grasse, kde vyrůstal, ale přestěhoval se do USA. Říká, že pro to, aby přišla v život nová vůně, je nejdůležitější myšlenka. Může to být pocit, který se nám vybaví, když si vzpomeneme na něco z dětství, rozhovor s někým, kdo nás zaujal nebo procházka přírodou, při nějž se nám otevírá mysl a myšlenka je na světě.

Olivier preferuje minimalistický a individualistický styl, kterým vyjadřuje svoji autenticitu. Je jednou z nejvýznamnějších osobností parfumerie a i přes to, že vám jeho jméno na první poslech nic neříká, jistě budete znát několik vůní, v nichž najdete jeho podpis. Např. legendární vůni Thierry Mugler – Angel, Dolce Gabbana - Light Blue, Paco Rabanne - XS, Estée Lauder - Modern Muse nebo Yves Saint Laurent - Black Opium.

Olivier Cresp byl za svou práci oceněn mnohými oceněními, z těch nejzásadnějších uveďme Cenu za celoživotní dílo udělovanou The Fragrance Foundation v roce 2018 a Chevalier des Arts et des Lettres, titul udělený Ministerstvem kultury Francie v roce 2012.

Při tvorbě šesti unikátních  parfémů postupoval svobodně a odvážně, porušil snad veškerá pravidla s novým, takřka rockovým postojem. Šest hříšných vůní. Šest zkapalněných závislostí. Cigarety. Tráva. Sex. Čokoláda. Kofein. Alkohol.

Akro pochází z francouzského slova „accro“, kterým francouzi označují závisláky. Zahrnuje temný a smyslný svět, objetí světla a stínů, je jak stvořené pro ty, co mají rádi všechno, jen ne nudu.

Značku Akro tvoří spolu s Olivierem také jeho dcera Anaïs Cresp a jeho zeť Jack Miskelly. Anaïs, stejně jako její otec, vyrostla ve světě vůní. Po získání titulů z designu a architektury začala pracovat pro Guerlain a L’Oréal, navrhovala a rozvíjela grafické a vizuální identity a stala se známou pro své minimalistické a nekonvenční zpracování. Její manžel Jack Miskelly, londýňan tělem i duší, značce věnoval celé své srdce a nakonec se stal jejím ambassadorem a mluvčím.

Návykové vůně najdete ukryté uvnitř černé kovové krabičky, v minimalistickém flakonu, s názvem Akro. Awake. Dark. Haze. Malt. Night. Smoke.

 

Zpět do obchodu