Francesca Bianchi - Unspoken Musk - niche parfém

Akordy: Pižmo, Fazole Tonka, Kosatcové máslo

Nálada: Sexy, jemná, ale intenzivní, koketní

Sladká, sametová, přesvědčivá, živelná, květinová, lidská; nevinnost a hříšnost se spojuje v pižmu, které reprezentuje dichotomii, jež definuje lidskou bytost.

parfémový extrakt 30 ml

2 750 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Parfém
Typ vůně: Dřevitá, Pižmová, Pudrová
Pro koho: Unisex
Snímek obrazovky 2023 02 23 v 12.39.16
Novinka

Unspoken Musk je autorčin osobní pižmový parfém, který nalezneme na olfaktorické mapě blízko k lidství a sensualitě. Jedná se o emoční pižmovou vůni, jež generuje téměř fyzickou reakci během prožitku nejniternějších emocí.

Hlava: bergamot, immortelle

Srdce: magnólie, kosatcové máslo

Základ: pižmo, castoreum, civet, pačule, santalové dřevo, cypriol, fazole tonka, vanilka

Možná odvážně jsem chtěla cestovat po teritoriu ještě více nebezpečném nežli čisté vyjádření osobní instance přeložené v parfému, tedy nabídnout mojí vlastní interpretaci „syrových“ materiálů – stavebních bloků parfémové kompozice jakožto i stěžejních pilířů parfémové historie.“

Výsledky tohoto dobrodružství jsou ve skutečnosti prchavé, neboť se názory na syrové materiály budou během času měnit a tato interpretace se nedá považovat za realistickou rekonstrukci, ale za výsledek přechodné umělecké vize.

V nespočtu možných významů Unspoken Musk definuje to, co vyvolává pižmo ve mně.

Inspirace sice vychází z přírodního pižma, ale parfém není jeho realistickým vyhotovením. Přírodní pižmo se v parfumérii nepoužívá a mnohé jeho syntetické varianty se rozrůzňují v nesourodé olfaktorické kategorie. Pižmo se tak pohybuje od „čistých“ nebo „čistě vypraných“ směrů, které se dají příjemně používat, k „živočišným“, které dosahují zajímavých interpretačních excesů. Tyto dva extrémy definují „pižmovou mapu“, ve které je vše možné.

Unspoken Musk je ovocem mé fantazie: přestože je nepochybně inspirovaný přírodním pižmem, je zároveň i obohacen stratifikací emocí, vnuknutím a čtením této mýtické ingredience, která opájela lidstvo po staletí. Tato fantazie tak dosáhla symbolického charakteru v mé mysli: Lidství, jemnost, intenzita a vášeň.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Parfémářka Francesca Bianchi vytváří výjimečné, ohromující parfémy, které vyjadřují její nejhlubší emoce.

Poté, co ji k výrobě parfémů inspirovalo mnoho míst na světě, které navštívila a pracovala, jako je Marrákeš, Amsterdam a Florencie, se tato bývalá absolventka dějin umění a vydavatelka uměleckých knih nyní stará o celý proces tvorby parfémů. Od míchání a získávání vlastních materiálů až po stáčení, balení a distribuci.

Senzualistka a historička umění Bianchi je přitahována výraznějšími a emotivnějšími aspekty parfému; věří, že jakýkoli parfém, který vyvolává emoce nebo vzpomínku, je lepší než ten, který prostě vzdává hold určitému materiálu.

Osobně se inspiruje vzpomínkami na vůně z dětství, vůně nejrůznějších míst, krémů na obličej, lidí, dokonce i snů – jejím skutečným měřítkem coby umělkyně je to, že tyto pocity nejzřetelněji vyjadřuje prostřednictvím svých parfémů, aniž by ztratila cokoliv z původní intenzity. Její parfémy jsou jako silná, tajemná, smyslná a hladová stvoření, která svého nositele dokonale pohltí.

Zpět do obchodu