Powered by Smartsupp

Francesca Bianchi - Unspoken Musk - niche parfém

Akordy: Pižmo, Fazole Tonka, Kosatcové máslo

Nálada: Sexy, jemná, ale intenzivní, koketní

Sladká, sametová, přesvědčivá, živelná, květinová, lidská; nevinnost a hříšnost se spojuje v pižmu, které reprezentuje dichotomii, jež definuje lidskou bytost.

parfémový extrakt 30 ml

2 700 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Parfém
Typ vůně: Dřevitá, Pižmová, Pudrová
Pro koho: Unisex

Unspoken Musk je autorčin osobní pižmový parfém, který nalezneme na olfaktorické mapě blízko k lidství a sensualitě. Jedná se o emoční pižmovou vůni, jež generuje téměř fyzickou reakci během prožitku nejniternějších emocí.

Hlava: bergamot, slaměnka

Srdce: magnólie, kosatcové máslo

Základ: pižmo, castoreum, civet, pačuli, santalové dřevo, cypriol, fazole tonka, vanilka

Možná odvážně jsem chtěla cestovat po teritoriu ještě více nebezpečném nežli čisté vyjádření osobní instance přeložené v parfému, tedy nabídnout mojí vlastní interpretaci „syrových“ materiálů – stavebních bloků parfémové kompozice jakožto i stěžejních pilířů parfémové historie.“

Výsledky tohoto dobrodružství jsou ve skutečnosti prchavé, neboť se názory na syrové materiály budou během času měnit a tato interpretace se nedá považovat za realistickou rekonstrukci, ale za výsledek přechodné umělecké vize.

V nespočtu možných významů Unspoken Musk definuje to, co vyvolává pižmo ve mně.

Inspirace sice vychází z přírodního pižma, ale parfém není jeho realistickým vyhotovením. Přírodní pižmo se v parfumérii nepoužívá a mnohé jeho syntetické varianty se rozrůzňují v nesourodé olfaktorické kategorie. Pižmo se tak pohybuje od „čistých“ nebo „čistě vypraných“ směrů, které se dají příjemně používat, k „živočišným“, které dosahují zajímavých interpretačních excesů. Tyto dva extrémy definují „pižmovou mapu“, ve které je vše možné.

Unspoken Musk je ovocem mé fantazie: přestože je nepochybně inspirovaný přírodním pižmem, je zároveň i obohacen stratifikací emocí, vnuknutím a čtením této mýtické ingredience, která opájela lidstvo po staletí. Tato fantazie tak dosáhla symbolického charakteru v mé mysli: Lidství, jemnost, intenzita a vášeň.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 30.10.2023
Zajímavá, teplá, na tělo, luxusní, omamná, neotřelá.
5
MB Avatar autora | 12.4.2023
Nádherná!.. ...nakakaovělá delikátní slamněnka, ale nedrolí se v prstech, naopak - je vláčná, malátná, opilá hustým a provzdušněně hutným likérem. A je, ta slamněnka, pěkná odrzlá - klouže se po kosatcovým másle a slastně si ho olizuje se rtů, protože je mírně nasládlý a s tím chlastem prostě dobrý... A pak, pak je tam trochu vintage prašnosti a ke slamněnce se přidá i pačuli a sofistikovaná a velmi akurátní cibetka a santalový hedvábný vlákna a všechno se to máčí v onom kosatcovým másle, kosatcový vanilkové pěně, hustý jak smetana... Vůbec to není těžká živočišná vůně!. (dobře, no, tak leda živočišnost ukrytá a sálající z kostýmu elegantní aristokracie) Je to vůně požitkářská. Lahodná, driftující s emocemi a představami, jak ji zrovna napadne... ...vyrazil´s mi duši z těla a pak - zasadil zase zpátky... ...i pro velký holky jsou po/hádky... ...mluv svým tělem a já podle toho dýchat budu, dokud síly nepozbudu...

Parfémářka Francesca Bianchi vytváří výjimečné, ohromující parfémy, které vyjadřují její nejhlubší emoce.

Poté, co ji k výrobě parfémů inspirovalo mnoho míst na světě, které navštívila a pracovala, jako je Marrákeš, Amsterdam a Florencie, se tato bývalá absolventka dějin umění a vydavatelka uměleckých knih nyní stará o celý proces tvorby parfémů. Od míchání a získávání vlastních materiálů až po stáčení, balení a distribuci.

Senzualistka a historička umění Bianchi je přitahována výraznějšími a emotivnějšími aspekty parfému; věří, že jakýkoli parfém, který vyvolává emoce nebo vzpomínku, je lepší než ten, který prostě vzdává hold určitému materiálu.

Osobně se inspiruje vzpomínkami na vůně z dětství, vůně nejrůznějších míst, krémů na obličej, lidí, dokonce i snů – jejím skutečným měřítkem coby umělkyně je to, že tyto pocity nejzřetelněji vyjadřuje prostřednictvím svých parfémů, aniž by ztratila cokoliv z původní intenzity. Její parfémy jsou jako silná, tajemná, smyslná a hladová stvoření, která svého nositele dokonale pohltí.

Zpět do obchodu