Powered by Smartsupp

Francesca Bianchi - Unspoken Musk - vzorek

Akordy: Pižmo, Fazole Tonka, Kosatcové máslo

Nálada: Sexy, jemná, ale intenzivní, koketní

Sladká, sametová, přesvědčivá, živelná, květinová, lidská; nevinnost a hříšnost se spojuje v pižmu, které reprezentuje dichotomii, jež definuje lidskou bytost.

vzorek

99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Unspoken Musk je autorčin osobní pižmový parfém, který nalezneme na olfaktorické mapě blízko k lidství a sensualitě. Jedná se o emoční pižmovou vůni, jež generuje téměř fyzickou reakci během prožitku nejniternějších emocí.

Hlava: bergamot, immortelle

Srdce: magnólie, kosatcové máslo

Základ: pižmo, castoreum, civet, pačule, santalové dřevo, cypriol, fazole tonka, vanilka

Možná odvážně jsem chtěla cestovat po teritoriu ještě více nebezpečném nežli čisté vyjádření osobní instance přeložené v parfému, tedy nabídnout mojí vlastní interpretaci „syrových“ materiálů – stavebních bloků parfémové kompozice jakožto i stěžejních pilířů parfémové historie.“

Výsledky tohoto dobrodružství jsou ve skutečnosti prchavé, neboť se názory na syrové materiály budou během času měnit a tato interpretace se nedá považovat za realistickou rekonstrukci, ale za výsledek přechodné umělecké vize.

V nespočtu možných významů Unspoken Musk definuje to, co vyvolává pižmo ve mně.

Inspirace sice vychází z přírodního pižma, ale parfém není jeho realistickým vyhotovením. Přírodní pižmo se v parfumérii nepoužívá a mnohé jeho syntetické varianty se rozrůzňují v nesourodé olfaktorické kategorie. Pižmo se tak pohybuje od „čistých“ nebo „čistě vypraných“ směrů, které se dají příjemně používat, k „živočišným“, které dosahují zajímavých interpretačních excesů. Tyto dva extrémy definují „pižmovou mapu“, ve které je vše možné.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
JV Avatar autora | 29.5.2023
Je to hodně výrazná, silná vůně. Po rozležení je zajímavá, ale měla jsem představu jemnějšího typu vůně.

Parfémářka Francesca Bianchi vytváří výjimečné, ohromující parfémy, které vyjadřují její nejhlubší emoce.

Poté, co ji k výrobě parfémů inspirovalo mnoho míst na světě, které navštívila a pracovala, jako je Marrákeš, Amsterdam a Florencie, se tato bývalá absolventka dějin umění a vydavatelka uměleckých knih nyní stará o celý proces tvorby parfémů. Od míchání a získávání vlastních materiálů až po stáčení, balení a distribuci.

Senzualistka a historička umění Bianchi je přitahována výraznějšími a emotivnějšími aspekty parfému; věří, že jakýkoli parfém, který vyvolává emoce nebo vzpomínku, je lepší než ten, který prostě vzdává hold určitému materiálu.

Osobně se inspiruje vzpomínkami na vůně z dětství, vůně nejrůznějších míst, krémů na obličej, lidí, dokonce i snů – jejím skutečným měřítkem coby umělkyně je to, že tyto pocity nejzřetelněji vyjadřuje prostřednictvím svých parfémů, aniž by ztratila cokoliv z původní intenzity. Její parfémy jsou jako silná, tajemná, smyslná a hladová stvoření, která svého nositele dokonale pohltí.

Zpět do obchodu