Powered by Smartsupp

Jeroboam - Ligno - niche parfém

Ligno ("dřevěný" v esperantu). Když se „ďábelská“ pačuli setká s „feromonovou“ ambrou … výsledek je za hranicí parfému, stává se alchymickým lektvarem s afrodiziakálními účinky.

EDP 30ml / Unisex

Značka: Jeroboam
2 500 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Parfém
Typ vůně: Dřevitá, Pižmová
Pro koho: Unisex

V díle Vaniny Muracciole - Ligno je dřevnatá vůně s jádrem z ambry, obaleným tajemným pižmem, které každému parfému Jeroboam dává nepřekonatelný objem.

Hlava: bergamot, šafrán, šalvěj, geránium

Srdce: pravá ambra, cist, jedlový balzám, růže

Základ: pačuli, ambroxan, labdanum, pižmo

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 10.4.2022
LUXUS (a neb dvě recenze s rozestupem tří dnů...) ...pižmo. Živočišné. Delikátně přisprostlé ale hebké, něžné, a nesmlouvavé... Plné. Delikátně kouřové. Pižmo utopené ve změklých pryskyřicích. No, změklých, spíš v bezvládných, postrádajících gravitaci a hlavně vlastní vůli... ...nadýchaná hutnost, pružná oblaka, tichá intenzita... ...jenom hebký dech se zbykty chuti po winterfresh s bylinnou příchutí a pak už jen slast. (...prý, že co to je.? A já na to, že no, co na to říkáš.?, líbí se Ti to.? "No, je to zvláštní..." "...jako jak zvláštní.? Divný, vošklivý nebo jak.?!.." "Je to prostě jiný. Takový... ...živočišný?, já na to. Jo. Takhel voníš, prostě šu***í ale jemný, a cítím to tady. Tady všude, kolem Tebe...") ...někdy píšu do vzkazu, že posílám pusu. Takovou malou, bezvýznamnou... ...měkkou, vláčnou, vlhkou, horkou, dlouhou a hladovou. Takže vlastně lžu... ...a líbí se mi to ***** ...pačuli naložené v séru z ambry a mohérově hedvábných pryskyřic (s delikátními alkoholovými podtóny), kdy bezgravitační hustotu dodává kadidlo a paradoxně tíhu, hladkost a teplo je zásluhou pižma. Pižmo zde ale není původcem živočišného akcentu vůně, onu živočišnost dodává nějakým zvláštním způsobem právě výše zmíněné kadidlo... ...pružná a vláčně lahodná kouřovost ...sofistikovaná čerň ...horkost i chlad Balzámová jedle.? Nevím, jak by měla přesně vonět. Je ovšem fakt, že Ligno není těžká. A nebo lépe - přestože je velmi hutná, má v sobě bubliny hebké svěžesti, pastelově šedozelenkavé, a v oněch bublinách je uvězněno aroma tmavozelených jehličnanů s horským vzduchem změklým cestou do plic... (jako by se letitý inkoust vpil do dřevěné násadky, sic prací už rozšklebeného pera, no, pořád s přítomnou lehkostí zachycovaných příběhů a pravd plynoucích v oblacích...) Intimní monumentálnost.

Jeroboam je francouzská značka niche parfémů, která byla založena v roce 2015 Francois Heninem, který je také zakladatelem značky Jovoy. Jeroboam je dynamickým spojením tradice a modernismu. Za výrobou těchto parfémů stojí věhlasná parfemářka Vanina Murraciole.

Zobrazit více

 

Na počátku bylo Origino

Prvním parfémem bylo Origino, jehož základem je dobře vyladěná kombinace pižma. Tato směs koncentrovaná do parfémového extraktu neznamenala nic jiného než nový začátek. François Henin tímto začal vytvářet nový čichový vesmír: "To, co nebylo nic víc než tvůrčí čichový průzkum, hra mezi Vaninou a mnou, vedlo ke vzniku zcela nové značky." Kousky skládačky do sebe velmi rychle zapadaly. Nejdříve se to podobalo slovní hře ve formě reklamních sloganů.

Významné parfémy nepotřebují objemné flakónky

Značka byla pojmenována po šestilitrové láhvi na víno „Jeroboam“. Výsledný 30ml flakón ztělesňuje přesně ten druh kontrastu, který zastává François Hénin.

Parfém je zbraň pro ty, kteří vědí, jak ji používat

Rozhodnutí nabízet parfém ve své nejsilnější koncentraci, ve svém nejčistším vyjádření, přišlo François Heninovi zcela přirozené. V extraktu je něco ušlechtilého. Je stvořen tak, aby zanechal nezapomenutelný dojem. To z něj činí ideální prostředek pro ty, kdo mají hravou, provokativní povahu a silný charakter, neboť pochopili, že parfém je zbraň.

Parfémové extrakty pro městské nomády

Parfémy Jeroboam byly navrženy tak, aby byly univerzální. A proto bylo zcela přirozené pokřtít první z nich – Origino - slovem z esperanta, univerzálního jazyka vytvořeného na konci 19. století. Zatímco malá lahvička je ideální každodenní výbava pro městské nomády, kterými jsme se všichni stali, parfémy nám připomínají, že vůně je někdy nesrovnatelně účinnější než slova.

Zpět do obchodu