Powered by Smartsupp

Le Galion - L'Astre - niche parfém

L’Astre, nejnovější vůně francouzského parfémového domu Le Galion,  je opulentní elixír, který posouvá hranice zábran i váhání. Parfém, který upoutá vaši plnou pozornost, vznikl jako pocta či reedice původní vůně vyvinuté pro herečku Avu Gardner Paulem Vacherem.

edp 100ml / unisex

Značka: Le Galion
4 650 Kč –25 % 3 485 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Kořeněná, Květinová
Pro koho: Dámská
Lastre 2023 web 3 1536x1536
4 650 Kč –25 %

Tato nová verze L’Astre, kterou vytvořil parfémář Rodrigo Florès-Roux, je, jak sám popisuje, jako velká, bujará a magnetická květina. Při její tvorbě použil afrodiziakální koření, které symbolizuje spalující pohled a Avynu nekonečnou krásu. Čtveřice jasmín – tuberóza – ylang-ylang – květ pomerančovníku sice patří mezi klasiku parfumerie, zde je ale prodchnuta lehkým erotickým nábojem. Kardamom a červený zázvor jí dodávají pikantní aspekt, který osciluje mezi svěžestí a přepychem, aniž by narušil její květinovou harmonii. Jantarové a kožené akordy, které se otevírají během několika minut, podporuje svými krémovými a dřevitými fazetami balzám tolu spolu s nasládlou vanilkou.

O Avě Gardner: Skutečná siréna Hollywoodu byla kombinací svobodné duše a okouzlujícího vzhledu, kterým rozžhavila celý filmový svět zlatého věku. Herečka Ava Gardner postavila svým magnetickým pohledem, nezávislostí a poutavou smyslností celý filmový svět 40. a 50. let dvacátého století na nohy. Její styl přesně vystihoval barevnost a kouzlo zlatého věku Hollywoodu.

Hlava: grilované fenyklové semínko, indický kardamom, červený laoský zázvor, španělský divoký tymián

Srdce: vintage jasmín, komorský ylang-ylang, indická tuberóza, marocké pomerančové květy

Základ: ambra, semiš, honduraský tolu balzám, madagaskarská vanilka

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu