Powered by Smartsupp

Le Galion - Special for Gentlemen - niche parfém

Rok 1947: Zahájení Marshallova plánu. Francouzský lid snil o luxusu a útěku. Roger Vivier vynalezl jehlový podpatek, Christian Dior uvedl na trh New Look a Miss Dior a Le Galion vytvořil Special for Gentlemen. Mužnou, charakteristickou a rafinovanou vůni, kterou můžete nosit po celý den. Diskrétní, osvěžující, přesto naprosto ojedinělou. Mužská vůně oživující starodávné tradice umění parfumerie s použitím ušlechtilých složek. 

Edp 100ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Le Galion
2 550 Kč 3 880 Kč od 2 550 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Citrusová, Dřevitá
Pro koho: Pánská

Krásná vůně orientálního jantaru, která se otevírá svěžími a aromatickými tóny. Jemné tóny levandule a citronu jsou doprovázeny nádechem dřevitého galbanu. Balzámová nóta skořice dodává směsi jemnost. Této trvalé dřevité jantarové vůně je dosaženo velkorysou kombinací jantaru, cistus labdanum a pačuli. Jemné balzámové nóty a mírně zvířecí nóta propůjčují této smyslné vůni vanilka, oponax a kastorea. 

Hlava: bergamot, citrusy, levandule, galbanum

Srdce: skořice, ambra, labdanum, pačuli

Základ: dubový mech, vanilka, kastoreum, opoponax

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzský parfemářský dům Le Galion byl založen v roce 1930 princem Muratem, který byl potomkem Joachima Murata, švagra Napoleona I. Název Le Galion je inspirován majestátností námořních lodí, které v člověku vyvolávají pocity svobody a úniku.

Zobrazit více

Po pěti letech existence této firmy, koupil firmu talentovaný parfumér Paul Vacher, který v tomto oboru nebyl žádným nováčkem. Již dříve pracoval v několika známých parfemářských domech, kde vytvářel nové, velmi úspěšné vůně. V roce 1936 vytváří vůni Sortilége, která okamžitě zaznamenává pozitivní ohlas. Tento parfém obsahoval více než 80 přírodních esencí a stal se jedním z klenotů Le Galion. Paul Vacher se stal známou ikonou, jedním z největších mistrů svého oboru, spolupracoval například i s módním domem Dior a vytvořil pro něj vůni s názvem Miss Dior. Po smrti Paula Vachera byla v roce 1980 firma prodána americké společnosti, která ovšem nedokázala pokračovat v jeho odkazu a díky špatnému řízení se firma hroutí. O více než 30 let později se firma Le Galion vrací zpět a zažívá skutečně znovuzrození. Jsou zpátky originální, výjimečné a rafinované vůně, které jsou symbolem opravdového luxusu.  

 V Le Galion se do dnešní doby zachoval odkaz Paula Vachera a jeho snahy o dokonalost při použití těch nejkvalitnějších surovin při výrobě parfémů. Proces výroby si zachoval tradiční postupy. Veškeré suroviny jsou zpracovávány ručně, s maximální péčí, v souladu se zvyky a v zájmu zachování a zlepšení stavu všech jejich čichových vlastností.

Rafinované a elegantní flakónky jsou výsledkem spolupráce s tehdejšími designéry a umělci, kterými byli například Julien Viard a později také Serge Mansau. Jejich práce představuje elegantní a nadčasový design, který vychází z čistých geometrických tvarů a stylu Art Deco. Víčko je vyráběno z černého bakelitu, který byl v třicátých letech velmi populární, a dokonale kontrastuje s broušeným skleněným flakónkem.

Zpět do obchodu