Pigmentarium - Ad Libitum - niche parfém

První vůně parfumérského domu Pigmentárium vás vtáhne do doby První republiky. Do doby, kdy se Prahou podél Vltavy proházel architekt Adolf Loos při záři slunce zapadajícího nad Pražským hradem. Základem této vůně jsou citrusy. Ingredience velmi populární právě v této inspirativní době. Dále se v základu parfému vyskytuje mech s květy jasmínu. Setkáváme se tu také s velkou dávkou pižma a atlantského a virginského cedru. Vůně, která je svým vyzařováním velmi nostalgická, zemitá a tajemně svěží. Přesně jako Praha a její jedinečný odkaz.

edp 50ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Pigmentarium
2 960 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Dřevitá, Pižmová, Svěží
Pro koho: Unisex

Parfém nás vtáhne svojí jedinečnou atmosférou do Müllerovi vily navržené již zmiňovaným Adolfem Loosem. Design krabičky parfému je inspirován funkicionalistickými vilami vznikajícími právě v době První republiky. Dřevité a zemité tóny parfému vás nenápadně zavedou do těchto staveb. Přičichněte si a nechte se tímto jedinečným parfémem vrátit v čase.

Hlava: mandarinka, bergamot, aldehydy (upravená formule z dubna 2021)

Srdce: neroli, cedr, jasmín

Základ: pižmo, pačuli, mech

 

Líbal jsi mne na čelu či ústa,

nevím

- zaslechla jsem jenom sladký hlas

a tma hustá

obklopila úžas polekaných řas.

Na čelo jsem políbil tě v spěchu,

neboť omámila mne

vůně tvého proudícího dechu,

ale nevím,

-zaslech jsem jenom sladký hlas

a tma hustá

obklopila úžas polekaných řas,

líbalas mne na čelo, či ústa?

- Jaroslav Seifert

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Parfumér Jakub Florian Hiermann společně s Tomášem Ricem založili značku Pigmentarium z hrdosti k české historii i řemesle, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. Jedná se o první českou značku, která vyrábí niche parfémy. Při své tvorbě se inspirují českými dějinami i kulturou a zasazují je do světového kontextu dnešní doby. Společně se svým týmem věří, že díky zaměření se na řemeslnou práci a kreativitu jsou schopni stvořit nadčasový produkt – vůně, které budou smysluplné a inspirativní v každodenním životě. Vůně, které dají i obyčejným dnům speciální atmosféru.

Zobrazit více

Tvůrcem vůní je Jakub, který se řemeslo naučil během 6 let parfumářského tréningu v Londýně. Svůj nos však trénuje prakticky od prvního nádechu. Díky babičce – cestovatelce a milovnici luxusních parfémů – si k těm nejslavnějším vůním přičichl již v dětství a prostřednictvím suvenýrů z jejich cest i on sám “cestoval” Evropou. V PIGMENTARIUM Jakub proměnil svou celoživotní vášeň v osud.

Název Pigmentarium je z latiny. Pigmentarium bylo v době První republiky místem, kde se prodávala líčidla a parfémy. Jednalo se vlastně o novodobou parfumérii.

Design flakónků a krabičky parfémů je propojen s architekturou. Konkrétně funkcionalismem a kubismem. Hlavička flakónků vychází z nádobek na léčiva. Zvolené písmo je stejné jako na českých bankovkách. Dvě tečky nad písmenem ´´i´´ v názvu této značky symbolizují věže Pražského hradu. Jedná se o propracovaný koncept, každá maličkost je zde promyšlená a má své místo v návaznosti na českou historii a kulturu.

 

Zpět do obchodu