Powered by Smartsupp

Pigmentarium - Ad Libitum - niche parfém

První vůně parfumérského domu Pigmentárium vás vtáhne do doby První republiky. Do doby, kdy se Prahou podél Vltavy proházel architekt Adolf Loos při záři slunce zapadajícího nad Pražským hradem. Základem této vůně jsou citrusy. Ingredience velmi populární právě v této inspirativní době. Dále se v základu parfému vyskytuje mech s květy jasmínu. Setkáváme se tu také s velkou dávkou pižma a atlantského a virginského cedru. Vůně, která je svým vyzařováním velmi nostalgická, zemitá a tajemně svěží. Přesně jako Praha a její jedinečný odkaz.

edp 50ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Pigmentarium
2 960 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Dřevitá, Pižmová, Svěží
Pro koho: Unisex

Parfém nás vtáhne svojí jedinečnou atmosférou do Müllerovi vily navržené již zmiňovaným Adolfem Loosem. Design krabičky parfému je inspirován funkicionalistickými vilami vznikajícími právě v době První republiky. Dřevité a zemité tóny parfému vás nenápadně zavedou do těchto staveb. Přičichněte si a nechte se tímto jedinečným parfémem vrátit v čase.

Hlava: mandarinka, bergamot, aldehydy (upravená formule z dubna 2021)

Srdce: neroli, cedr, jasmín

Základ: pižmo, pačuli, mech

 

Líbal jsi mne na čelu či ústa,

nevím

- zaslechla jsem jenom sladký hlas

a tma hustá

obklopila úžas polekaných řas.

Na čelo jsem políbil tě v spěchu,

neboť omámila mne

vůně tvého proudícího dechu,

ale nevím,

-zaslech jsem jenom sladký hlas

a tma hustá

obklopila úžas polekaných řas,

líbalas mne na čelo, či ústa?

- Jaroslav Seifert

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Značka Pigmentarium byla založena z hrdosti k české historii i řemeslu, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. První český nezávislý parfumérský dům, vedený Tomášem Ricem, který od založení v roce 2018 působí i na pozici kreativního ředitele značky, se při své tvorbě inspiruje českými dějinami i kulturou a zasazuje je do světového kontextu dnešní doby. 

Zobrazit více

Základní ideu, tedy interpretaci výjimečné lokální identity a genia loci Prahy globálnímu publiku, v sobě nesly především první dvě kreace. Ad Libitum, parfém, kterým se značka představila, byl inspirován výrazným kulturním odkazem Prahy první poloviny dvacátého století. Funkcionalistická architektura, umělecká moderna i životní styl intelektuálních elit přenesený do tehdy absolutně módní mechovo-citrusové vůně, jejíž elegance a styl rezonují i ve zcela současné podobě.

Bezprostředně následující gurmánský parfém Erotikon v sobě nesl odkaz na výraznou až skandální filmovou tvorbu Gustava Machatého z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století.

Grafické provedení loga, propracované řemeslné obaly a každý další detail v sobě skrývají odkazy na české umění i historii. A s uměním se také v dalším rozvoji parfumérského domu stále více spojují. Následující kreace, charakteristické stejně jako první dva parfémy vysokými koncentracemi a špičkovou kvalitou použitých esencí, se dále nechávají inspirovat prací současných umělců, propojují pražskou kulturní scénu se světem a vyprávějí stále barvitější příběhy.

Do roku 2022 značka představila celkem pět řadových parfémů a jednu limitovanou uměleckou spolupráci s pařížským módním domem Artuto Obegero. Parfumérem této série je Jakub F. Hiermann. Na hlavní osu parfémů navazuje také kolekce interiérových vůní vtělená do vonných tyčinek s názvem Bon Voyage. Za jejich vznikem stála touha parafrázovat romantické příběhy z cest českých umělců kolem světa. Na doplnění souboru vonných tyčinek vznikly postupně umělecké objekty k jejich umístění v interiéru.

Značka Pigmentarium se silně identifikuje uměleckými a řemeslnými kolaboracemi, jež zasahují do sochařství, fotografie, baletu, krátkých experimentálních filmů, módy i poezie a designového porcelánu. Během prvních čtyř let pronikla na trhy od Islandu po Blízký východ a od roku 2021 je etablována také v Paříži.

 

Zpět do obchodu