Powered by Smartsupp

Pigmentarium - Erotikon - niche parfém

Erotikon představuje vůni neodolatelnou, svůdnou, zakázanou. V předehře pocítíme hedvábné pohlazení čokolády spojené se zázvorem a růžovým pepřem, které přecházejí do srdce proudící hřejivou vanilkou s podmanivými fazolemi tonka. Celý tento láskyplný akt naplňuje ambra se svojí magickou vůní společně s mošusem, pačuli a sametovým santalem. Erotikon je tak parfém velmi afrodiziakální svůdný, vášnivý a dráždivý. 

parfém 50ml / unisex

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Pigmentarium
3 960 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Parfém
Typ vůně: Dřevitá, Kořeněná, Sladká
Pro koho: Unisex

Tento smyslně tajuplný parfém je inspirován stejnojmenným filmem režiséra Gustava Machatého vyprávějícím o lásce, chtíči a vášni. Jedná se o první erotický film na světě, který byl ve své době velmi skandální a šokující.  Hlavní ženská hrdinka použije na své tělo parfém, s jehož pomocí svede muže. Vůně Erotikonu je inspirována právě tímto filmovým parfémem. 

Design krabičky parfému je inspirovaný kubismem a její barva je jako parfém sám. Výrazná a dráždivá. Nejde ji přehlédnout. Zahalením se do tohoto neuchopitelného parfému podpoříte své nepřehlédnutelné já. 

Hlava: čokoláda, zázvor, růžový pepř

Srdce: vanilka, fazole tonka

Základ: ambra, mošus, pačuli, santalové dřevo

 

Šeptáš mé jméno.

A vyznání doutná a tvá krev vře.

Vším čím snad aspoň na malou chvíli.

Tak počkej. Protáhnu si šíji, a propnu špičky, jen tak, ať…

Tak počkej ještě. Nebo možná… snad…?

Chytni mě pevně. Chci se milovat.

- Olga Sládková

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
A Avatar autora | 26.12.2023
Nadherny parfum. Ne jednou me muzi zastavili a rekli ze nadherne vonim..
5
RK Avatar autora | 31.12.2022
Úžasná vůně, kterou si "šetřím" na vzácné příležitosti. Je výrazná, opojná, nepřehlédnutelná....

Značka Pigmentarium byla založena z hrdosti k české historii i řemeslu, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. První český nezávislý parfumérský dům, vedený Tomášem Ricem, který od založení v roce 2018 působí i na pozici kreativního ředitele značky, se při své tvorbě inspiruje českými dějinami i kulturou a zasazuje je do světového kontextu dnešní doby. 

Zobrazit více

Základní ideu, tedy interpretaci výjimečné lokální identity a genia loci Prahy globálnímu publiku, v sobě nesly především první dvě kreace. Ad Libitum, parfém, kterým se značka představila, byl inspirován výrazným kulturním odkazem Prahy první poloviny dvacátého století. Funkcionalistická architektura, umělecká moderna i životní styl intelektuálních elit přenesený do tehdy absolutně módní mechovo-citrusové vůně, jejíž elegance a styl rezonují i ve zcela současné podobě.

Bezprostředně následující gurmánský parfém Erotikon v sobě nesl odkaz na výraznou až skandální filmovou tvorbu Gustava Machatého z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století.

Grafické provedení loga, propracované řemeslné obaly a každý další detail v sobě skrývají odkazy na české umění i historii. A s uměním se také v dalším rozvoji parfumérského domu stále více spojují. Následující kreace, charakteristické stejně jako první dva parfémy vysokými koncentracemi a špičkovou kvalitou použitých esencí, se dále nechávají inspirovat prací současných umělců, propojují pražskou kulturní scénu se světem a vyprávějí stále barvitější příběhy.

Do roku 2022 značka představila celkem pět řadových parfémů a jednu limitovanou uměleckou spolupráci s pařížským módním domem Artuto Obegero. Parfumérem této série je Jakub F. Hiermann. Na hlavní osu parfémů navazuje také kolekce interiérových vůní vtělená do vonných tyčinek s názvem Bon Voyage. Za jejich vznikem stála touha parafrázovat romantické příběhy z cest českých umělců kolem světa. Na doplnění souboru vonných tyčinek vznikly postupně umělecké objekty k jejich umístění v interiéru.

Značka Pigmentarium se silně identifikuje uměleckými a řemeslnými kolaboracemi, jež zasahují do sochařství, fotografie, baletu, krátkých experimentálních filmů, módy i poezie a designového porcelánu. Během prvních čtyř let pronikla na trhy od Islandu po Blízký východ a od roku 2021 je etablována také v Paříži.

 

Zpět do obchodu