Pigmentarium - Paradiso - niche parfém

Tyrkysová voda, ještě tyrkysovější moře. Hodně dobrého vína, róby hluboce odhalující opálená záda a vysoce vyčesané drdoly lesklých vlasů. Cigaretový dým nekonečně stoupající v extrémně horkých dnech a dlouhých teplých nocích. PARADISO je četbou mezi řádky.

edp / 50 ml 

 

Značka: Pigmentarium
3 260 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Citrusová, Gurmánská, Zelená
Pro koho: Unisex

"Svěží vůni grapefruitu a mandarinky navozujících pocit štěstí umocňuje jiskřivost pepře a šťavnatá rebarbora. To vše doplňuje zelený „kouřový“ vetiver a vysoce elegantní, okázalé pačuli. Celou kompozici uzavírá ambra, dodávajíc jí neodolatelně svůdný živočišný charakter," říká o stavbě PARADISA autor vůně Jakub Florian Hiermann.

Na první pocit zdánlivě nekomplikovaná, až jednoduchá svěží vůně citrusů se relativně rychle otevírá do své druhé dimenze, té mnohem víc sexy a rafinované. A je
to právě multidimenzionálnost, která vás a vaše okolí drží v jakémsi neustálém vzrušujícím napětí a opakovaně Vás nutí přivonět si k zápěstí.

Hlava: grapefruit, mandarinka, rebarbora
Srdce: jalovec, pepř
Základ: vetiver, pačuli, ambra

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JH Avatar autora | 24.9.2021
Moje momentálně top vůně, je tak zvláštní, cítím z ní spojení svěžesti s vůni kouře, nemohu se jí nabažit ! Objednala jsem si druhé balení a moje nadšení neustává...
5
E Avatar autora | 22.5.2020
Boží vůně na léto! Kombinace grepefruitu a mandarinky je krásně osvěžující. Není to ale pouze citrusová vůně, ale taky dosti živočišná a peprná. Okouzlující spojení ingrediencí!

Parfumér Jakub Florian Hiermann společně s Tomášem Ricem založili značku Pigmentarium z hrdosti k české historii i řemesle, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. Jedná se o první českou značku, která vyrábí niche parfémy. Při své tvorbě se inspirují českými dějinami i kulturou a zasazují je do světového kontextu dnešní doby. Společně se svým týmem věří, že díky zaměření se na řemeslnou práci a kreativitu jsou schopni stvořit nadčasový produkt – vůně, které budou smysluplné a inspirativní v každodenním životě. Vůně, které dají i obyčejným dnům speciální atmosféru.

Zobrazit více

Tvůrcem vůní je Jakub, který se řemeslo naučil během 6 let parfumářského tréningu v Londýně. Svůj nos však trénuje prakticky od prvního nádechu. Díky babičce – cestovatelce a milovnici luxusních parfémů – si k těm nejslavnějším vůním přičichl již v dětství a prostřednictvím suvenýrů z jejich cest i on sám “cestoval” Evropou. V PIGMENTARIUM Jakub proměnil svou celoživotní vášeň v osud.

Název Pigmentarium je z latiny. Pigmentarium bylo v době První republiky místem, kde se prodávala líčidla a parfémy. Jednalo se vlastně o novodobou parfumérii.

Design flakónků a krabičky parfémů je propojen s architekturou. Konkrétně funkcionalismem a kubismem. Hlavička flakónků vychází z nádobek na léčiva. Zvolené písmo je stejné jako na českých bankovkách. Dvě tečky nad písmenem ´´i´´ v názvu této značky symbolizují věže Pražského hradu. Jedná se o propracovaný koncept, každá maličkost je zde promyšlená a má své místo v návaznosti na českou historii a kulturu.

 

Zpět do obchodu