Pigmentarium - Paradiso - niche parfém

Limitovaná edice citrusovo-kořeněné vůně Paradiso, která vznikla v kolaboraci s vizuální básnířkou Michaelou Fenkl, je vyprodaná.

Vůni Paradiso, asociující prázdninový pobyt na Azurovém pobřeží, si ale můžete užívat dál....

Stín stromů chránící chlad bazénu před žhavými paprsky. Led jiskřící ve sklenicích. Svěží vůni grapefruitu a mandarinky, navozující pocit štěstí, umocňuje jiskřivost pepře a šťavnaté rebarbory. Rozvíjí je zelený „kouřový“ vetiver a vysoce elegantní, okázalé pačuli. Celou kompozici uzavírá ambra, dodávajíc jí neodolatelně svůdný živočišný charakter.

edp / 50 ml 

 

Značka: Pigmentarium
3 260 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Citrusová, Gurmánská, Zelená
Pro koho: Unisex

Hlava: grapefruit, mandarinka, rebarbora
Srdce: jalovec, pepř
Základ: vetiver, pačuli, ambra

 

5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 23.6.2023
Gratulujem tvorcom, značke.. ( aj vonne tyčinky su dokonale) Ďakujem
5
RK Avatar autora | 31.12.2022
Krásná, svěží a výrazná vůně nejen na léto.
5
JH Avatar autora | 24.9.2021
Moje momentálně top vůně, je tak zvláštní, cítím z ní spojení svěžesti s vůni kouře, nemohu se jí nabažit ! Objednala jsem si druhé balení a moje nadšení neustává...
5
E Avatar autora | 22.5.2020
Boží vůně na léto! Kombinace grepefruitu a mandarinky je krásně osvěžující. Není to ale pouze citrusová vůně, ale taky dosti živočišná a peprná. Okouzlující spojení ingrediencí!

Značka Pigmentarium byla založena z hrdosti k české historii i řemeslu, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. První český nezávislý parfumérský dům, vedený Tomášem Ricem, který od založení v roce 2018 působí i na pozici kreativního ředitele značky, se při své tvorbě inspiruje českými dějinami i kulturou a zasazuje je do světového kontextu dnešní doby. 

Zobrazit více

Základní ideu, tedy interpretaci výjimečné lokální identity a genia loci Prahy globálnímu publiku, v sobě nesly především první dvě kreace. Ad Libitum, parfém, kterým se značka představila, byl inspirován výrazným kulturním odkazem Prahy první poloviny dvacátého století. Funkcionalistická architektura, umělecká moderna i životní styl intelektuálních elit přenesený do tehdy absolutně módní mechovo-citrusové vůně, jejíž elegance a styl rezonují i ve zcela současné podobě.

Bezprostředně následující gurmánský parfém Erotikon v sobě nesl odkaz na výraznou až skandální filmovou tvorbu Gustava Machatého z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století.

Grafické provedení loga, propracované řemeslné obaly a každý další detail v sobě skrývají odkazy na české umění i historii. A s uměním se také v dalším rozvoji parfumérského domu stále více spojují. Následující kreace, charakteristické stejně jako první dva parfémy vysokými koncentracemi a špičkovou kvalitou použitých esencí, se dále nechávají inspirovat prací současných umělců, propojují pražskou kulturní scénu se světem a vyprávějí stále barvitější příběhy.

Do roku 2022 značka představila celkem pět řadových parfémů a jednu limitovanou uměleckou spolupráci s pařížským módním domem Artuto Obegero. Parfumérem této série je Jakub F. Hiermann. Na hlavní osu parfémů navazuje také kolekce interiérových vůní vtělená do vonných tyčinek s názvem Bon Voyage. Za jejich vznikem stála touha parafrázovat romantické příběhy z cest českých umělců kolem světa. Na doplnění souboru vonných tyčinek vznikly postupně umělecké objekty k jejich umístění v interiéru.

Značka Pigmentarium se silně identifikuje uměleckými a řemeslnými kolaboracemi, jež zasahují do sochařství, fotografie, baletu, krátkých experimentálních filmů, módy i poezie a designového porcelánu. Během prvních čtyř let pronikla na trhy od Islandu po Blízký východ a od roku 2021 je etablována také v Paříži.

 

Zpět do obchodu