Powered by Smartsupp

Pigmentarium - Paradiso - niche parfém

 

Stín stromů chránící chlad bazénu před žhavými paprsky. Led jiskřící ve sklenicích. Svěží vůni grapefruitu a mandarinky, navozující pocit štěstí, umocňuje jiskřivost pepře a šťavnaté rebarbory. Rozvíjí je zelený „kouřový“ vetiver a vysoce elegantní, okázalé pačuli. Celou kompozici uzavírá ambra, dodávajíc jí neodolatelně svůdný živočišný charakter.

edp / 50 ml 

 

Značka: Pigmentarium
3 260 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Citrusová, Gurmánská, Zelená
Pro koho: Unisex

Hlava: grapefruit, mandarinka, rebarbora
Srdce: jalovec, pepř
Základ: vetiver, pačuli, ambra

 

5
6x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
SP Avatar autora | 24.5.2024
Krásná, netradiční vůně, poměrně dlouhá výdrž. Jsem velmi spokojená.
5
ZB Avatar autora | 16.1.2024
Nad mieru som spokojna 👍
5
M Avatar autora | 23.6.2023
Gratulujem tvorcom, značke.. ( aj vonne tyčinky su dokonale) Ďakujem
5
RK Avatar autora | 31.12.2022
Krásná, svěží a výrazná vůně nejen na léto.
5
JH Avatar autora | 24.9.2021
Moje momentálně top vůně, je tak zvláštní, cítím z ní spojení svěžesti s vůni kouře, nemohu se jí nabažit ! Objednala jsem si druhé balení a moje nadšení neustává...
5
E Avatar autora | 22.5.2020
Boží vůně na léto! Kombinace grepefruitu a mandarinky je krásně osvěžující. Není to ale pouze citrusová vůně, ale taky dosti živočišná a peprná. Okouzlující spojení ingrediencí!

Značka Pigmentarium byla založena z hrdosti k české historii i řemeslu, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. První český nezávislý parfumérský dům, vedený Tomášem Ricem, který od založení v roce 2018 působí i na pozici kreativního ředitele značky, se při své tvorbě inspiruje českými dějinami i kulturou a zasazuje je do světového kontextu dnešní doby. 

Zobrazit více

Základní ideu, tedy interpretaci výjimečné lokální identity a genia loci Prahy globálnímu publiku, v sobě nesly především první dvě kreace. Ad Libitum, parfém, kterým se značka představila, byl inspirován výrazným kulturním odkazem Prahy první poloviny dvacátého století. Funkcionalistická architektura, umělecká moderna i životní styl intelektuálních elit přenesený do tehdy absolutně módní mechovo-citrusové vůně, jejíž elegance a styl rezonují i ve zcela současné podobě.

Bezprostředně následující gurmánský parfém Erotikon v sobě nesl odkaz na výraznou až skandální filmovou tvorbu Gustava Machatého z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století.

Grafické provedení loga, propracované řemeslné obaly a každý další detail v sobě skrývají odkazy na české umění i historii. A s uměním se také v dalším rozvoji parfumérského domu stále více spojují. Následující kreace, charakteristické stejně jako první dva parfémy vysokými koncentracemi a špičkovou kvalitou použitých esencí, se dále nechávají inspirovat prací současných umělců, propojují pražskou kulturní scénu se světem a vyprávějí stále barvitější příběhy.

Do roku 2022 značka představila celkem pět řadových parfémů a jednu limitovanou uměleckou spolupráci s pařížským módním domem Artuto Obegero. Parfumérem této série je Jakub F. Hiermann. Na hlavní osu parfémů navazuje také kolekce interiérových vůní vtělená do vonných tyčinek s názvem Bon Voyage. Za jejich vznikem stála touha parafrázovat romantické příběhy z cest českých umělců kolem světa. Na doplnění souboru vonných tyčinek vznikly postupně umělecké objekty k jejich umístění v interiéru.

Značka Pigmentarium se silně identifikuje uměleckými a řemeslnými kolaboracemi, jež zasahují do sochařství, fotografie, baletu, krátkých experimentálních filmů, módy i poezie a designového porcelánu. Během prvních čtyř let pronikla na trhy od Islandu po Blízký východ a od roku 2021 je etablována také v Paříži.

 

Zpět do obchodu