Powered by Smartsupp

Rancé 1795 - Hélene - vzorek

Tato velmi ženská vůně je ódou na romantickou lásku a její radostnou mladistvost. Svěží, jemné tóny neroli a vzdušná vůně ylang ylang se mísí s vůní růží a arabského jasmínu a vytváří jemný a harmonický parfém se smyslným podtónem.

Tóny: Květinové, čerstvé, dřevité, podtón pižma

vzorek 

Značka: Rancé
99 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů

Dar z lásky od Albine de Vassal Napoleonovi.

Albine de Vassal, Napoleonova milovaná partnerka, se rozhodla následovat vyhnaného císaře na Svatou Helenu, kde mu také porodila dceru Hélène Napoleon Bonaparte. Hélène a Albine byly jedinými slunečními paprsky, které vnášely světlo do Napoleonova života. 

Jean Rancé, syn Françoise Rancé, který byl, stejně jako jeho otec, horlivým stoupencem Napoleona, věnoval Hélène tento parfém, kterým vyjádřil něhu čisté lásky.

Hlava: Neroli, kardamom, ylang ylang, skořice

Srdce: Pomerančové květy, arabský jasmín, růže, tonkové boby

Základ: Santalové dřevo, kosatec, pižmo, heliotrop, benzoin

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
R Avatar autora | 13.4.2023
Krásná konvalinkovo kyselkavá živočišná vůnička. Akorát výdrž malinko slabší, musí se stříknout vícekrát, je to adept na celou lahvičku. Je to prostě komtesa. Klidně bych dala i více hvězdiček než 5. Od mé dcery hned kompliment, co to mám za pěknou vůni.

Rodina Rancé se již od roku 1600 věnovala výrobě parfemovaných rukaviček pro francouzskou aristokracii, jež se vyráběly ve světově proslulém Grasse, kolébce parfémů. V roce 1975 se François Rancé rozhodl zaměřit výhradně na výrobu parfémů, jež ho okouzlily. Jakožto velký obdivovatel Napoleona, François a jeho potomci zasvětili mnoho svých parfémů právě Bonapartovi a dalším významným postavám této zajímavé éry. François se stal oblíbeným parfumérem královského dvora a vytříbené a moderní kompozice Rancé okouzlují i v současnosti.

Zobrazit více

Výjimečné umění a tradice

Mistrovské ovládání výroby parfemovaných rukaviček se díky opravdovému talentu François Rancé brzo vyvinulo v umění destilování a mísení esencí. Maison Rancé a jeho bohaté a harmonické vůně způsobily revoluci v parfumérském světě. Umění François Rancé natolik nadchlo Napoleona Bonaparta, že se François stal jeho oblíbeným parfumérem a vytvořil pro něj několik vůní jako Le Vainqueur, Triomphe a L´Eau de Austerliz.

Miláno: začátek nové éry

Alexandrovi Rancé se v roce 1902 podařilo začít novou éru parfumérského domu Rancé. Společnost se přestěhovala do Milána, kde jsou dodnes uchovány také části archivu Rancé, vintage produkty a unikátní kolekce uměleckých předmětů rodiny parfumérů.

Nadčasové dědictví

Dnes již sedmá generace pokračuje v odkazu rodiny Rancé a ctí tradiční řemeslo. Inspirací jim jsou vášeň a kreativita jejich předků i inspirace původními recepturami. To spolu s nejnovějšími výzkumy a vybranými přírodními ingrediencemi dává vzniknout nadčasovým a rafinovaným vůním s francouzskou elegancí.

 

Zpět do obchodu