V únoru ke každé objednávce dárek od Pigmentarium.

Rancé 1795 - Hélene - niche parfém

Tato velmi ženská vůně je ódou na romantickou lásku a její radostnou mladistvost. Svěží, jemné tóny neroli a vzdušná vůně ylang ylang se mísí s vůní růží a arabského jasmínu a vytváří jemný a harmonický parfém se smyslným podtónem.

Tóny: Květinové, čerstvé, dřevité, podtón pižma

EDP 50ml / Pro ženy

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Rancé
2 600 Kč 3 650 Kč od 2 600 Kč
Kategorie: Vůně

Dar z lásky od Albine de Vassal Napoleonovi.

Albine de Vassal, Napoleonova milovaná partnerka, se rozhodla následovat vyhnaného císaře na Svatou Helenu, kde mu také porodila dceru Hélène Napoleon Bonaparte. Hélène a Albine byly jedinými slunečními paprsky, které vnášely světlo do Napoleonova života. 

Jean Rancé, syn Françoise Rancé, který byl, stejně jako jeho otec, horlivým stoupencem Napoleona, věnoval Hélène tento parfém, kterým vyjádřil něhu čisté lásky.

Hlava: Neroli, kardamom, ylang ylang, skořice

Srdce: Pomerančové květy, arabský jasmín, růže, tonkové boby

Základ: Santalové dřevo, kosatec, pižmo, heliotrop, benzoin

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francois Rancé, člen rodiny rukavičkářů a parfémářů s tradicí od roku 1600, se v roce 1795 rozhodl věnovat výhradně výrobě parfémů. Jakožto velký obdivovatel Napoleona, Francois a jeho potomci zasvětili mnoho svých parfémů právě Bonapartovi a dalším významným postavám této zajímavé éry.

Zobrazit více

Senzační úspěch bohatých a harmonických vůní, které způsobily revoluci v parfémářském umění, zajistily i slávu Maison Rancé. V naší nabídce máme historické vůně z let 1801 - 1824.

Eau Sublime, věnovanou Josefine, Eau de Noblesse, kterou Jean Rancé vytvořil pro velkolepý ples francouzské aristokracie, který pořádala princezna z Naples v roce 1822, Eau de la Couronne, další mistrovský kousek věnovaný Napoleonově sestře Pauline , a slavnou Eau de France z roku 1807, věnovanou Francii, jejím ženám a mužům.

Pánská vůně Eau de duc Berry, vytvořená v roce 1818, byla věnovaná poctě vévody de Berry, který se zasloužil o znovunabytí titulu Mistr parfémář pro Jeana Rancé. Tento titul mu byl králem Ludvíkem XVIII. na krátkou dobu odebrán z politických důvodů.