Powered by Smartsupp

Acqua di Biella

Acqua di Biella je italská značka niche produktů, tradiční rodinný parfémářský podnik byl založen v roce 1871 ve městě Biella. Skvostná kolekce, která má ve svém základu 8 parfémů, vznikala po čtyři generace. Nejstarší edice byla vytvořena v roce 1871 a ta nejnovější pochází z roku 2016. Parfemářem, který je „nosem“ této značky a jejich vůní, je Maurizio Cerizza.  

Zobrazit více

Přední výrobce úchvatné italské parfumerie, Acqua di Biella, je synonymem tradice, propracovanosti a kvality. Své příznivce si nachází mezi takovými lidmi, kteří jsou opravdoví, mají vytříbený vkus, jsou dynamičtí a dokáží ocenit kvalitu a harmonii.

Acqua di Biella byla vždy výrazem současného stylu a vysoké úrovně, založené na kvalitě, čistotě a velmi důkladném citu pro detail.

V roce 1871 se ve firmě „Reale Manifattura Luigi Cantono“ používali k výrobě raw suroviny té nejvyšší kvality pro výrobu vonných mastí, krémů, mýdel a „parfémované vody“, která se nazívala Acqua di Biella. Od té doby duch, který provází výrobu tohoto parfemářského domu, pokračuje v nezměněné formě.  Svědomitá přírodní kompozice založená na čistotě a vzácnosti esenciálních olejů, pečlivosti řemeslného zpracování a důkladnému čichovému výzkumu, jsou typickou známkou každé vůně této značky.

Acqua di Biella byla pojmenována podle celosvětově proslulého města, které bylo známé pro svou vlnu a nádherné tkaniny, nacházejícího se v srdci starověkého Piemontu ležícího na severu Itálie. 

V roce 1865 Luigi Cantono odjíždí do Německa, kde začíná studovat chemii a dostává zde také možnost naučit se „tajemství“ výroby Eau de Cologne (kolínské vody). Po návratu do města Biella se rozhodne vybavit svůj závod strojovým zařízením pro produkci parfémů a výrobků v péči o tělo. 

V roce 1871 v historické budově v ulici XX Settembre ve městě Biella, začíná produkce kolínské vůně, kterou nazývá Acqua di Biella. V parfemářském inventáři Luigiho Cantona nalezneme materiály, které jsou zpracovány a vyrobeny v raw kvalitě. Kromě kolínských vod je zde také zmíněn medvědí tuk, ricinový olej, italské květiny, fialkové masti, ale také analgetické krémy, zubní pasty, mýdla, růžové krémy na rty, pleťové pudry, vonné svíčky apod. 

V roce 1878 je firmě Reale Manifattura Luigi Cantono udělen Savojský erb oficiálního dodavatele Savojské královské rodině.  

V roce 1880 se Acqua di Biella stává známou a ceněnou značkou po celém světě. Jsou jí uděleny ceny a medaile, mimo jiné také získává na mezinárodní parfemářské exhibici v Melbourne zlatou medaili, další zlatou medaili v Miláně v roce 1881, čestné ocenění ve městě Biella v roce 1882 a zlatou medaili na Turínské exhibici v roce 1884.

V roce 1900 se firma Reale Manifattura Luigi Cantono rozšiřuje a představuje nové výrobní činnosti. Modernější a lépe vybavené parfemářské laboratoře pokračují v nezměněné výrobě řady Acqua di Biella podle originálních receptur, které se dědí z generace na generaci. Produkce Acqua di Bielly zůstává nezměněna: striktně ruční výroba založená na pečlivém zpracování nejkvalitnějších raw materiálů.

V roce 1965 manželka Luigiho Cantona, Paola Corradi Cervi, která byla potomkem šlechtického rodu z Parmy, představuje novou řadu parfémů Acqua di Biella. Parfémy, které jsou sofistikované, mají francouzský nádech a zároveň oživují image značky svou rafinovaností a novým elegantním stylem.

V roce 1980 Consuelo Cantono, citlivý a velmi talentovaný odborník na vůně Acqua di Biella, uznává, že je důležité opět rozšířit portfolio Acqua di Bielly o nové výrobky. Představuje tedy nové vůně, které jsou vytvořeny na základě starých receptů z Reale Manifattura a obsahují stejně kvalitní suroviny.  

Chiara Cantono, čtvrtá generace této rodiny, se připojuje k firmě až roku 1996. Do té doby Chiara žila v Miláně, kde získala titul v oboru architektury, vyvinula patnáctiletou expertízu v produktovém plánování a komunikaci. V roce 1996 přichází čas poctít rodinnou tradici s využitím svých odborných znalostí, aby oživila legendu Acqua di Biella. Chiara Cantono přijímá tuto výzvu a chce navázat na tradici svého pradědečka a vytváří novou řadu jedinečných vůní.  

V celém příběhu rodiny Cantonů je zde jedna osoba, která zde zanechala významnou stopu. Je jím Alfonso Sella, strýc Chiary a zároveň velmi dobrý přítel jejího otce. Skvělý botanik a učenec Biellských tradic, zvyků a dialektů, ztělesňuje harmonii mezi erudovanou kulturou a lidovými znalostmi mezi láskou k umění a vášnivým zájmem o přírodu. V mnoha textech, které napsal, byl schopen vrátit život a literární sílu zaniklých lidových tradic své země. Chiara a Consuelo vymysleli nová jména vůní, vycházející z nářečí, jako jsou Baraja, Janca a Burch, a věnovali je milovanému strýci. 

V roce 1999 celá produkční síť Acqua di Biella, distribuční systém a produktová image byly reorganizovány. Vše se vsadilo na kvalitu, výběrovost a internacionalizaci značky. Produkce se soustřeďovala na alkoholické parfémy. Po vybrání těch nejlepších a spolehlivých dodavatelů a raw materiálů té nejvyšší kvality, byla výroba svěřena zručným řemeslníkům, kteří jsou schopni zajistit dodržování standardů kvality tohoto parfemářského domu a držet celou výrobu na území Piemontu. Kolínskou vodou s názvem N° 1 odstartovává výrobu nové řady plné neobyčejných vůní, které si jdou za stejným cílem té nejlepší kvality a znamenitosti, stejně jako rodinné zkušenosti a Piemont, území plné historie a dávných tradic, ke kterému patří.

Nový stříbrný obal s precizním zpracováním, který provází všechny vůně, je poctou křišťálově čisté a divoce rozbouřené řeky oblasti Biella. Dodává pocit svěžesti a nezdolné síly společně s vytříbenou elegancí.

V roce 2003 Acqua di Biella s její zbrusu novou image, je opět nabízena v Itálii i v zahraničí prostřednictvím přísně vybrané sítě specializovaných prodejen a obchodů s niche produkty.  

 

Žádné produkty značky Acqua di Biella nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu