Floris

Floris London je britská rodinná parfémová firma založena roku 1730, která poskytuje originální vůně pro lidi s tradičním stylem. Floris je nejstarší nezávislý rodinný parfémářský dům na světě a ve své kolekci má jako jediný parfém, který byl vytvořen na žádost Jejího Veličenstva královny.

Zobrazit více

Floris obdržel první královskou objednávku od krále George IV. Ručně vyrobené hřebeny byly v té době specializací Florisu, spolu se sbírkou zubních kartáčků a ústních vod, které byly vysoce hodnocené elitní klientelou společnosti. Během pobytu v zahraničí v roce 1818 napsala Mary Shelleyová, autorka „Frankensteina“ a manželka romantického básníka Percyho Bysshe Shelleye, příteli Thomasovi Love Peacockovi do Londýna a požádala ho, aby ji poslal v dalším balíčku „dva kartáče na vlasy a malý zubní kartáček od Floris.“

K příležitosti diamantového jubilea královny Alžběty II. uvedl Floris kolekci Royal Arms - Diamond Edition, aktualizovanou verzi „Royal Arms“. Vůni původně vytvořenou k oslavě narození královny v roce 1926. Jako jediný parfém obdržel královský požadavek od královny. Floris tak vytvořil omezenou edici Royal Arms Diamond Edition. Jeden z těchto jedinečných flakonků byl vystaven na královské korunovaci v červenci 2013 v zahradách Buckinghamského paláce.

Zakladatel Floris Juan Famenias Floris a jeho manželka Elizabeth začali prodávat parfémy, hřebeny a výrobky na holení v elegantní čtvrti londýnského St. James. Obchod Floris otevřeli na 89 Jermyn Street v Londýně. Zůstává srdcem podnikání a jejich potomci v tomto místě dodnes stále působí. V zadní části této prodejny se nachází další parfumérie Floris, kde je k vidění velké množství éterických olejů a květinových esencí získaných z celého světa a kde byly všechny vůně Floris od roku 1730 vytvořeny. Ve stejném místě se Edward Bodenham, ředitel parfumerie, naučil své řemeslo jako chlapec od svého dědečka. Vůně v této době byly míchány ve sklepě pod obchodem. V roce 2006 Floris rozšířil své služby o „Fragrance Services“, kde poskytuje lidem jedinečnou příležitost vytvořit si vlastní parfém na míru s odbornými znalostmi odborníků. Pro uspokojení rostoucí poptávky založila rodina v Devonu továrnu, kterou oficiálně otevřela princezna Diana v roce 1989. Právě zde se všechny výrobky Floris stále vyrábějí.

 

Žádné produkty značky Floris nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení