Powered by Smartsupp

Floris

Floris London je britská rodinná parfémová firma založena roku 1730, která poskytuje originální vůně pro lidi s tradičním stylem. Floris je nejstarší nezávislý rodinný parfémářský dům na světě a ve své kolekci má jako jediný parfém, který byl vytvořen na žádost Jejího Veličenstva královny.

Zobrazit více

Floris obdržel první královskou objednávku od krále George IV. Ručně vyrobené hřebeny byly v té době specializací Florisu, spolu se sbírkou zubních kartáčků a ústních vod, které byly vysoce hodnocené elitní klientelou společnosti. Během pobytu v zahraničí v roce 1818 napsala Mary Shelleyová, autorka „Frankensteina“ a manželka romantického básníka Percyho Bysshe Shelleye, příteli Thomasovi Love Peacockovi do Londýna a požádala ho, aby ji poslal v dalším balíčku „dva kartáče na vlasy a malý zubní kartáček od Floris.“

K příležitosti diamantového jubilea královny Alžběty II. uvedl Floris kolekci Royal Arms - Diamond Edition, aktualizovanou verzi „Royal Arms“. Vůni původně vytvořenou k oslavě narození královny v roce 1926. Jako jediný parfém obdržel královský požadavek od královny. Floris tak vytvořil omezenou edici Royal Arms Diamond Edition. Jeden z těchto jedinečných flakonků byl vystaven na královské korunovaci v červenci 2013 v zahradách Buckinghamského paláce.

Zakladatel Floris Juan Famenias Floris a jeho manželka Elizabeth začali prodávat parfémy, hřebeny a výrobky na holení v elegantní čtvrti londýnského St. James. Obchod Floris otevřeli na 89 Jermyn Street v Londýně. Zůstává srdcem podnikání a jejich potomci v tomto místě dodnes stále působí. V zadní části této prodejny se nachází další parfumérie Floris, kde je k vidění velké množství éterických olejů a květinových esencí získaných z celého světa a kde byly všechny vůně Floris od roku 1730 vytvořeny. Ve stejném místě se Edward Bodenham, ředitel parfumerie, naučil své řemeslo jako chlapec od svého dědečka. Vůně v této době byly míchány ve sklepě pod obchodem. V roce 2006 Floris rozšířil své služby o „Fragrance Services“, kde poskytuje lidem jedinečnou příležitost vytvořit si vlastní parfém na míru s odbornými znalostmi odborníků. Pro uspokojení rostoucí poptávky založila rodina v Devonu továrnu, kterou oficiálně otevřela princezna Diana v roce 1989. Právě zde se všechny výrobky Floris stále vyrábějí.

 

Žádné produkty značky Floris nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu