Powered by Smartsupp

Stora Skuggan - Hexensalbe - niche parfém

Hlava: pelyněk, slaná lékořice

Srdce: tuberóza, rozmarýn, rulík zlomocný, andělika lékařská

Základ: bolehlav černý, lišejník, pačuli

EdP 30 ml / unisex

Značka: Stora Skuggan
3 500 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Dřevitá, Pižmová
Pro koho: Unisex

Hexensalbe, známá také jako čarodějná létací mast, byla halucinogenní směs používaná „čarodějnicemi“ ve středověku. Jednalo se o směs extrémně jedovatých ingrediencí, jejíž přesné složení však není známo a několik okultistů zemřelo při pokusu o její znovuvytvoření. Mezi nejčastěji zmiňované přísady patří smrtelně jedovatý rulík zlomocný, andělika lékařská, bolehlav černý a tuk získávaný z nemluvňat.

Droga vyvolávala extatický trans a sexuální vzrušení se silným pocitem létání a živými představami nadpozemských bytostí. Tyto halucinace se staly jádrem čarodějné mytologie a čarodějnických sabatů, na kterých se odehrávaly sexuální orgie. V očích středověké církve však šlo o víc než o iluze, droga vytvářela spojení s ďáblem a ten poté ducha čarodějnic přenášel do svého panství, takže i když jejich tělo mohlo zůstat ve fyzickém světě, stále se provinily smilstvem se satanem.

 

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZT Avatar autora | 23.12.2023
Produkt splnil mé očekávání, je úžasný

S mysteriózními názvy i příběhy, charakteristickou skandinávskou estetikou na obalech i flakonech a unikátním přístupem k jednotlivým ingrediencím přichází skupina mladých švédských alchymistů s pěticí vůní, které rozhodně nejsou pro každého. A to je na nich to nejlepší...

Zobrazit více

Značku parfémů Stora Skuggan v roce 2015 stvořila skupina mladých alternativních alchymistů. Olle Hemmendorff a Tomas Hempel se rozhodli založit společnost, ve které je možné dosáhnout svobody v každém aspektu tvoření: od formulace vůní po balení a branding .

Vůně Stora Skuggan jsou odvozeny z autonomní identity úzce spojené s tradicí řemesla, kde se tvůrčí proces stává základním konceptem každého parfému. Navíc její zakladatelé pocházejí z prostředí umění a designu, což zaručuje nepřetržité experimentování s jedinečnými výsledky. Inspirace pro jednotlivé parfémy Stora Skuggan pochází z míst, pocitů, emocí a všeho, co hýbe myslí.

Stora Skuggan znamená ve švédštině „velký stín“, jde také o název známého parku v centru Stockholmu, města, kde Stora Skuggan sídlí.

Zpět do obchodu