Powered by Smartsupp

Stora Skuggan - Mistpouffer - niche parfém

Hlava: Slaměnka, bergamot

Tělo: Fíkový list, borovice, ozon

Srdce: Vetiver, šáchor, maltóza, kouř

EdP 30 ml / unisex

Značka: Stora Skuggan
3 500 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Aromatická, Dřevitá, Zelená
Pro koho: Unisex

„Jako když se snažíš chytit kouř do dlaní." – Bem, Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Mistpouffer je nevysvětlitelný přírodní zvuk, zvuk připomínající vzdálenou palbu z kanónu, vycházející z mlhy nad velkými jezery nebo řekami. Tento zvuk byl napříč historií zaznamenán po celém světě a je zdrojem mnoha legend. V Japonsku se tomuto jevu říká „uminari“ neboli „pláč z moře“. Název státního parku Machimoodus v americkém Connecticutu vychází z názvu původních obyvatel pro tuto oblast, což značí „místo špatných zvuků“.

Přes veškeré vědecké pokusy porozumět těmto zvukům (mimochodem dají se slyšet dodnes), nebyl dosud jejich zdroj identifikován. Možná vysvětlení zahrnují sluneční větry rezonující v atmosféře, podzemní zemětřesení nebo plynové bubliny. Jiní věří, že jde o dílo mimozemských civilizací či dokonce podsvětí.

Vykreslení tohoto mystického vodního hromu v podobě vůně bylo stejně nepolapitelné, jako samotný zvuk. Tvůrcům vůně trvalo celkem čtyři roky, než našli správnou rovnováhu mezi výrazností a nevysvětlitelností. Mlhou, ale ne vodní. Kouřovou, ale ne těžkou. Přirozenou, ale ve stejných částech nadpřirozenou.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
K Avatar autora | 17.5.2022
Zbožňuji. Při očichávání vzorečku jsem ji nedokázala popsat a spíš se přikláněla k tomu, že bych ji raději cítila z nějakého muže, ale po rozležení a vystoupení sladší maltózy na povrch jsem věděla, že ji musím mít a přijela si pro ni osobně. Je natolik záhadná a tajuplná, a ta výdrž - naprosto fenomenální, mistrovský kousek. Žádná slaďárna, ale opravdu neskutečná a těžko popsatelná nadpozemská dokonalost ve vymazleném flakonku. Děkuji Myskino za tuto vůni.

S mysteriózními názvy i příběhy, charakteristickou skandinávskou estetikou na obalech i flakonech a unikátním přístupem k jednotlivým ingrediencím přichází skupina mladých švédských alchymistů s pěticí vůní, které rozhodně nejsou pro každého. A to je na nich to nejlepší...

Zobrazit více

Značku parfémů Stora Skuggan v roce 2015 stvořila skupina mladých alternativních alchymistů. Olle Hemmendorff a Tomas Hempel se rozhodli založit společnost, ve které je možné dosáhnout svobody v každém aspektu tvoření: od formulace vůní po balení a branding .

Vůně Stora Skuggan jsou odvozeny z autonomní identity úzce spojené s tradicí řemesla, kde se tvůrčí proces stává základním konceptem každého parfému. Navíc její zakladatelé pocházejí z prostředí umění a designu, což zaručuje nepřetržité experimentování s jedinečnými výsledky. Inspirace pro jednotlivé parfémy Stora Skuggan pochází z míst, pocitů, emocí a všeho, co hýbe myslí.

Stora Skuggan znamená ve švédštině „velký stín“, jde také o název známého parku v centru Stockholmu, města, kde Stora Skuggan sídlí.

Zpět do obchodu