Powered by Smartsupp

Francesca Bianchi - Etruscan Water - niche parfém

Akordy: chypre, citrusové, kořeněné, pudrové

Nálada: klasická, svůdná, vzrušující, osvěžující

Na jihu Toskánska přicházíte k okouzlující zátoce skrze tu nejkrásnější, opojnou středozemskou flóru. Vaše kůže je zahřátá teplem jižního slunce, a přesto jste nabuzeni slaností a osvěžující vůní přicházejícího moře.

parfémový extrakt 30 ml

2 700 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Parfém
Typ vůně: Citrusová, Chyprová, Kořeněná
Pro koho: Unisex

Tóny: bergamot, zelená mandarinka, grapefruit, petit-grain, bazalka, kmín, slaměnka, jasmín, kořen kosatce, pižmo, šedá ambra, labdanum, vetiver, dubový mech

Inspirace pro parfém Etruscan Water pramení ze dvou rozdílných zdrojů. Nejprve ze vzpomínek autorky, která se narodila a vyrůstala v Toskánsku. Vzpomíná na pláž na jihu regionu, kde před stovky let žili Etruskové, jedni z předků Toskánců. Abyste dosáhli těch nejoslnivějších skrytých zálivů s tou nejprůzračnější vodou, musíte projít skrze les divů, kde vás obepne typická vůně středozemní flóry, a pokud máte to štěstí (či smůlu) narazíte na divoké kance nebo na pozůstatky dávné etruské civilizace. Slaná, osvěžující vůně moře vás utišuje před teplem slunce, které prostupuje vaší pokožkou.

Druhým zdrojem inspirace je osobní výzkum mistrovských děl parfumérie, především pak klasických silných citrusových kolínských.

Parfém je první ze série FREEFALL, která otevřela nové směry práce Francescy Bianchi.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 2.1.2024
Všechny vůně od Francesci Bianchi jsou jiné, každá má v sobě něco jiného a neočekáváneho. Je zajímavé si ke každé z nich přivonět samostatně. Jsou to opravdu poklady. Etruscan Water bych spíše řadila jako parfém pro muže. Je z ní naozaj cítit takový waterfall.

Parfémářka Francesca Bianchi vytváří výjimečné, ohromující parfémy, které vyjadřují její nejhlubší emoce.

Poté, co ji k výrobě parfémů inspirovalo mnoho míst na světě, které navštívila a pracovala, jako je Marrákeš, Amsterdam a Florencie, se tato bývalá absolventka dějin umění a vydavatelka uměleckých knih nyní stará o celý proces tvorby parfémů. Od míchání a získávání vlastních materiálů až po stáčení, balení a distribuci.

Senzualistka a historička umění Bianchi je přitahována výraznějšími a emotivnějšími aspekty parfému; věří, že jakýkoli parfém, který vyvolává emoce nebo vzpomínku, je lepší než ten, který prostě vzdává hold určitému materiálu.

Osobně se inspiruje vzpomínkami na vůně z dětství, vůně nejrůznějších míst, krémů na obličej, lidí, dokonce i snů – jejím skutečným měřítkem coby umělkyně je to, že tyto pocity nejzřetelněji vyjadřuje prostřednictvím svých parfémů, aniž by ztratila cokoliv z původní intenzity. Její parfémy jsou jako silná, tajemná, smyslná a hladová stvoření, která svého nositele dokonale pohltí.

Zpět do obchodu