Powered by Smartsupp

Les Cocottes de Paris - Cora Pearl - niche parfém

Osudem této Angličanky, která přijela do Paříže, aby se vrhla za dobrodružstvím, se stal přepych a extravagance. Zatímco se vévodkyně Cora Pearl koupala ve vaně plné šampaňského, celá Paříž si vyprávěla o jejích eskapádách a fantaziích.

EdP 50 ml

1 920 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Chyprová, Květinová
Pro koho: Dámská

V Paříži to v druhé polovině 19. století žilo. A jednou z největších hvězd tohoto období, alespoň mezi úspěšnými a bohatými muži, byla kurtizána s přezdívkou Cora Pearl, ve skutečnosti Angličanka Emma Elizabeth Crouch. Mezi její milence patřili princové i vévodové – například od prince Oranžského získala náhrdelník z černých perel, s nímž se často nechávala fotografovat. Byla sexy, měla úzký pas, krásná ňadra a spontánní povahu. Traduje se, že když host na večírku omylem rozbil drahý kus nádobí, Cora zničila zbytek setu, aby se dotyčný necítil tak hloupě. Cora Pearl byla nespoutaná a divoká, její koupele v šampaňském byly proslulé po celé Paříži.

Hlava: kardamom, bergamot

Srdce: fialka, jasmín, pryskyřice ze stromu Dipterocarpus turbinatus

Základ: ambra, větvičník, vetiver

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MV Avatar autora | 4.3.2024
Vynikající, úžasná vůně, jemná a přitom omamná, dlouho vydrží. Věřím,že Cora měla úspěch.

Přeneste se do Francie 19. století, půvabně krásného období, které se označuje za La Belle Epoque. Bylo ohromující směsicí umělecké kreativity, politické moci a kulturního života, který dosáhl nebývalé úrovně. Docházelo k vzniku bulvárů, kaváren. Jednalo se o období rozkvětu fotografie, zrodu kinematografie a šokujícího skandálu – většinu z nich vytvářely nebo se točily kolem takzvaných Queens of the Night, v Paříži známé také jako Les Cocottes.

Zobrazit více

Les Cocottes byla hrstka mimořádných žen, které se řídily vlastními pravidly. Úchvatně nádherné kurtizány, které byly uctívané nejen za svůj nápaditý vzhled, ale i nadání pro tanec a zpěv. Zanedlouho o nich věděl celý svět.

Anais Biguine se nechala těmito neuvěřitelně temperamentními ženami s různými charaktery inspirovat. Tato výjimečná parfémářka se ráda zabývá životy osobností, které měly fascinující existenci a využívá jich při své tvorbě. Les Cocottes de Paris byly vrcholem rozsahu této jedinečné doby. Byly prvními ženami, které si nárokovaly svobodu. Ženy, které byly nespoutané, divoké a v Evropě nejvíce vyhledávané ženy své doby. Vznikly tři druhy úžasných vůní, které vystihují tyto mimořádné osobnosti.

Zpět do obchodu