Powered by Smartsupp

Les Cocottes de Paris - La Castiglione - niche parfém

Komtesa La Castiglione byla hluboce tajemná, takřka noční tvor. Tato téměř upírská noční bytost se objevuje na společenské scéně, kam přináší vůni novoty. Je dokonale krásná, s odvahou, která ji dělá módní. La Castiglione má zvláštní způsoby. Nemluví, ani netancuje, chce být téměř tichým božstvem. Jako socha, nebo podobizna.

EdP 50 ml

1 920 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Ambrová, Dřevitá
Pro koho: Dámská

Virginia Oldoini, hraběnka z Castiglione, známá jako La Castiglione, byla italská aristokratka, která se proslavila jako milenka francouzského císaře Napoleona III. V letech 1856–1857 vstoupila do společenského kruhu evropské královské rodiny. Měla mnoho milenců, včetně bankéře rodiny Rothschildů a tehdejšího ředitele muzea Louvre.

Hraběnka byla na císařském dvoře známá svou krásou a okázalými příchody v propracovaných šatech. Jedním z jejích neslavnějších outfitů byl kostým „Srdcové královny“. Na jejím portrétu z roku 1857 byly zachyceny její dlouhé, vlnité blond vlasy, světlá pleť, jemný oválný obličej a oči, které neustále měnily barvu ze zelené na neobyčejně modrofialovou.

Hlava: citron, pelyněk

Srdce: pryskyřice ze stromu Copaiba, lékořice, pačuli, cedr

Základ: šedá ambra, myrha, styrax

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přeneste se do Francie 19. století, půvabně krásného období, které se označuje za La Belle Epoque. Bylo ohromující směsicí umělecké kreativity, politické moci a kulturního života, který dosáhl nebývalé úrovně. Docházelo k vzniku bulvárů, kaváren. Jednalo se o období rozkvětu fotografie, zrodu kinematografie a šokujícího skandálu – většinu z nich vytvářely nebo se točily kolem takzvaných Queens of the Night, v Paříži známé také jako Les Cocottes.

Zobrazit více

Les Cocottes byla hrstka mimořádných žen, které se řídily vlastními pravidly. Úchvatně nádherné kurtizány, které byly uctívané nejen za svůj nápaditý vzhled, ale i nadání pro tanec a zpěv. Zanedlouho o nich věděl celý svět.

Anais Biguine se nechala těmito neuvěřitelně temperamentními ženami s různými charaktery inspirovat. Tato výjimečná parfémářka se ráda zabývá životy osobností, které měly fascinující existenci a využívá jich při své tvorbě. Les Cocottes de Paris byly vrcholem rozsahu této jedinečné doby. Byly prvními ženami, které si nárokovaly svobodu. Ženy, které byly nespoutané, divoké a v Evropě nejvíce vyhledávané ženy své doby. Vznikly tři druhy úžasných vůní, které vystihují tyto mimořádné osobnosti.

Zpět do obchodu