Powered by Smartsupp

Les Cocottes de Paris - La Dame aux Camelias - niche parfém

Dáma s kaméliemi. Tato „cocotte“, jež svou dostupnost oznamovala prostřednictvím kamélie, kterou nosila ve výstřihu, často a ráda podléhala hudebníkům a spisovatelům. Její oslnivý osud, zvěčněný v literatuře, zanechává vzpomínku na jednu z nejkrásnějších žen v Paříži.

EdP 50 ml

1 920 Kč
Kategorie: Parfémy
Koncentrace: Eau de parfum
Typ vůně: Květinová, Pudrová
Pro koho: Dámská

Marie Duplessis byla francouzská kurtizána a milenka řady významných a bohatých mužů. Byla inspirací pro Marguerite Gautier, hlavní postavu románu z roku 1848 La Dame aux Camélias (Dáma s kaméliemi) od Alexandra Dumase mladšího, jednoho z jejich milenců.

Za svůj krátký život (zemřela ve věku 23 let) si získala pověst diskrétní, inteligentní a vtipné milenky. Byla i velmi vyhledávanou a oblíbenou hostitelkou setkání významných politiků, spisovatelů a umělců, její umění konverzace bylo vyhlášené. Mezi její milence patřil údajně i skladatel Franz Liszt. Byla velmi diskrétní, po skončení vztahů s významnými a váženými muži u nich zůstávala v milosti, což jí zaručovalo život v přepychu.

Hlava: růžové dřevo, bergamot, fialka

Srdce: růžový grapefruit, med

Základ: pižmo, šedá ambra

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přeneste se do Francie 19. století, půvabně krásného období, které se označuje za La Belle Epoque. Bylo ohromující směsicí umělecké kreativity, politické moci a kulturního života, který dosáhl nebývalé úrovně. Docházelo k vzniku bulvárů, kaváren. Jednalo se o období rozkvětu fotografie, zrodu kinematografie a šokujícího skandálu – většinu z nich vytvářely nebo se točily kolem takzvaných Queens of the Night, v Paříži známé také jako Les Cocottes.

Zobrazit více

Les Cocottes byla hrstka mimořádných žen, které se řídily vlastními pravidly. Úchvatně nádherné kurtizány, které byly uctívané nejen za svůj nápaditý vzhled, ale i nadání pro tanec a zpěv. Zanedlouho o nich věděl celý svět.

Anais Biguine se nechala těmito neuvěřitelně temperamentními ženami s různými charaktery inspirovat. Tato výjimečná parfémářka se ráda zabývá životy osobností, které měly fascinující existenci a využívá jich při své tvorbě. Les Cocottes de Paris byly vrcholem rozsahu této jedinečné doby. Byly prvními ženami, které si nárokovaly svobodu. Ženy, které byly nespoutané, divoké a v Evropě nejvíce vyhledávané ženy své doby. Vznikly tři druhy úžasných vůní, které vystihují tyto mimořádné osobnosti.

Zpět do obchodu