Powered by Smartsupp

Les Cocottes de Paris - La Belle Otero - niche parfém

Zpěvačka a tanečnice Agustina Otero Iglesias se narodila ve Španělsku, ale v Paříži našla slávu. Byla nazývána královna elegance a často navštěvována králi a bohatými bankéři. Byla nejvíce okouzlující kurtizána z Belle Epoque. Otero se stala jednou z nejvíce vyhledávaných žen v Evropě. Celé dny se věnovala tanci, mužům a hazardování taková byla Otero. 

edp 50ml / dámský

1 920 Kč
Kategorie: Parfémy

Hlava: pepř, absinth, fík, zázvor

Srdce: fialka, pižmo, levandule, narcis

Základ: kadidlo, kosatec

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přeneste se do Francie 19. století, půvabně krásného období, které se označuje za La Belle Epoque. Bylo ohromující směsicí umělecké kreativity, politické moci a kulturního života, který dosáhl nebývalé úrovně. Docházelo k vzniku bulvárů, kaváren. Jednalo se o období rozkvětu fotografie, zrodu kinematografie a šokujícího skandálu – většinu z nich vytvářely nebo se točily kolem takzvaných Queens of the Night, v Paříži známé také jako Les Cocottes.

Zobrazit více

Les Cocottes byla hrstka mimořádných žen, které se řídily vlastními pravidly. Úchvatně nádherné kurtizány, které byly uctívané nejen za svůj nápaditý vzhled, ale i nadání pro tanec a zpěv. Zanedlouho o nich věděl celý svět.

Anais Biguine se nechala těmito neuvěřitelně temperamentními ženami s různými charaktery inspirovat. Tato výjimečná parfémářka se ráda zabývá životy osobností, které měly fascinující existenci a využívá jich při své tvorbě. Les Cocottes de Paris byly vrcholem rozsahu této jedinečné doby. Byly prvními ženami, které si nárokovaly svobodu. Ženy, které byly nespoutané, divoké a v Evropě nejvíce vyhledávané ženy své doby. Vznikly tři druhy úžasných vůní, které vystihují tyto mimořádné osobnosti.

Zpět do obchodu