Powered by Smartsupp

Pigmentarium - Murmur - niche parfém

MURMUR, parfém, který se podobně jako šepot vznáší na oblaku tajemství. Záhadně svůdné pojetí oudu, ambry a santalu doplňuje damašská růže s pižmem a cibetkoukterá je po staletí ceněná pro své silné afrodiziakální účinky.

parfém 50 ml / unisex 

 

 

 

 

 

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Pigmentarium
3 960 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Parfém
Typ vůně: Dřevitá, Kořeněná, Oudová, Pižmová
Pro koho: Unisex

Jakub Florian Hiermann, parfémář značky PIGMENTARIUM, se ve svém třetím parfému inspiroval příběhem lásky, která nezná hranic, legendárním příběhem Napoleona a Josefíny.

Byla to láska, kterou nezlomil čas, a nepokořila ani smrt. Vůně Josefíniny kůže, jejích vlasů, byla pro Napoleona dotekem ráje.

Unikátní, a s ničím nesrovnatelná.

Hlava: ambra

Srdce: růže, pačuli

Základ: oud, santalové dřevo, cibetka, pižmo

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
PV Avatar autora | 15.8.2023
Pro mě jednička, nic nevoní tak rafinovaně a sexy.

Značka Pigmentarium byla založena z hrdosti k české historii i řemeslu, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. První český nezávislý parfumérský dům, vedený Tomášem Ricem, který od založení v roce 2018 působí i na pozici kreativního ředitele značky, se při své tvorbě inspiruje českými dějinami i kulturou a zasazuje je do světového kontextu dnešní doby. 

Zobrazit více

Základní ideu, tedy interpretaci výjimečné lokální identity a genia loci Prahy globálnímu publiku, v sobě nesly především první dvě kreace. Ad Libitum, parfém, kterým se značka představila, byl inspirován výrazným kulturním odkazem Prahy první poloviny dvacátého století. Funkcionalistická architektura, umělecká moderna i životní styl intelektuálních elit přenesený do tehdy absolutně módní mechovo-citrusové vůně, jejíž elegance a styl rezonují i ve zcela současné podobě.

Bezprostředně následující gurmánský parfém Erotikon v sobě nesl odkaz na výraznou až skandální filmovou tvorbu Gustava Machatého z přelomu dvacátých a třicátých let minulého století.

Grafické provedení loga, propracované řemeslné obaly a každý další detail v sobě skrývají odkazy na české umění i historii. A s uměním se také v dalším rozvoji parfumérského domu stále více spojují. Následující kreace, charakteristické stejně jako první dva parfémy vysokými koncentracemi a špičkovou kvalitou použitých esencí, se dále nechávají inspirovat prací současných umělců, propojují pražskou kulturní scénu se světem a vyprávějí stále barvitější příběhy.

Do roku 2022 značka představila celkem pět řadových parfémů a jednu limitovanou uměleckou spolupráci s pařížským módním domem Artuto Obegero. Parfumérem této série je Jakub F. Hiermann. Na hlavní osu parfémů navazuje také kolekce interiérových vůní vtělená do vonných tyčinek s názvem Bon Voyage. Za jejich vznikem stála touha parafrázovat romantické příběhy z cest českých umělců kolem světa. Na doplnění souboru vonných tyčinek vznikly postupně umělecké objekty k jejich umístění v interiéru.

Značka Pigmentarium se silně identifikuje uměleckými a řemeslnými kolaboracemi, jež zasahují do sochařství, fotografie, baletu, krátkých experimentálních filmů, módy i poezie a designového porcelánu. Během prvních čtyř let pronikla na trhy od Islandu po Blízký východ a od roku 2021 je etablována také v Paříži.

 

Zpět do obchodu