Pigmentarium - Murmur - niche parfém

MURMUR, parfém, který se podobně jako šepot vznáší na oblaku tajemství. Záhadně svůdné pojetí oudu, ambry a santalu doplňuje damašská růže s pižmem a cibetkoukterá je po staletí ceněná pro své silné afrodiziakální účinky.

parfém 50 ml / unisex 

 

 

 

 

 

Objem
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Značka: Pigmentarium
3 840 Kč
Kategorie: Niche parfémy
Koncentrace: Parfém
Pro koho: Unisex

Jakub Florian Hiermann, parfémář značky PIGMENTARIUM, se ve svém třetím parfému inspiroval příběhem lásky, která nezná hranic, legendárním příběhem Napoleona a Josefíny.

Byla to láska, kterou nezlomil čas, a nepokořila ani smrt. Vůně Josefíniny kůže, jejích vlasů, byla pro Napoleona dotekem ráje.

Unikátní, a s ničím nesrovnatelná.

Hlava: ambra

Srdce: růže, pačuli

Základ: oud, santalové dřevo, cibetka, mask

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Parfumér Jakub Florian Hiermann společně s Tomášem Ricem založili značku Pigmentarium z hrdosti k české historii i řemesle, z touhy po umění a mezioborovém přesahu. Jedná se o první českou značku, která vyrábí niche parfémy. Při své tvorbě se inspirují českými dějinami i kulturou a zasazují je do světového kontextu dnešní doby. Společně se svým týmem věří, že díky zaměření se na řemeslnou práci a kreativitu jsou schopni stvořit nadčasový produkt – vůně, které budou smysluplné a inspirativní v každodenním životě. Vůně, které dají i obyčejným dnům speciální atmosféru.

Zobrazit více

Tvůrcem vůní je Jakub, který se řemeslo naučil během 6 let parfumářského tréningu v Londýně. Svůj nos však trénuje prakticky od prvního nádechu. Díky babičce – cestovatelce a milovnici luxusních parfémů – si k těm nejslavnějším vůním přičichl již v dětství a prostřednictvím suvenýrů z jejich cest i on sám “cestoval” Evropou. V PIGMENTARIUM Jakub proměnil svou celoživotní vášeň v osud.

Název Pigmentarium je z latiny. Pigmentarium bylo v době První republiky místem, kde se prodávala líčidla a parfémy. Jednalo se vlastně o novodobou parfumérii.

Design flakónků a krabičky parfémů je propojen s architekturou. Konkrétně funkcionalismem a kubismem. Hlavička flakónků vychází z nádobek na léčiva. Zvolené písmo je stejné jako na českých bankovkách. Dvě tečky nad písmenem ´´i´´ v názvu této značky symbolizují věže Pražského hradu. Jedná se o propracovaný koncept, každá maličkost je zde promyšlená a má své místo v návaznosti na českou historii a kulturu.

 

Zpět do obchodu