Zimní parfémové ingredience

Ideální parfém pro zimní období? Takový, který nás obejme svou hřejivostí a zároveň pohladí naše smysly. Parfémy, které splňují tyto požadavky mají společné určité složky, které jsou v parfémářství velmi oblíbené. Pojďme si tedy některé z nich společně představit.

 

Oud Oud

Jedná se o velmi vzácný aromatický olej, který se získává pomocí destilace z mízy, kterou produkuje strom Agarwood (Aquilárie) na obranu při vnitřním napadení
parazitující houbou. Oud je známý pro svou výrazně bohatou a mystickou vůni. Nejčastěji je tato složka přidávána právě do parfémů, ale také je užívána pro výrobu kadidel a domácích vykuřovadel. Olej nejen krásně voní, ale také má bohaté léčebné účinky – například léčí astma a tiší bolest. Největším importérem tohoto oleje je Saudská Arábie.

 

A které oudové parfémy z našeho sortimentu bychom vám doporučili?

Incense Oud od Nicolaï

Tara Mantra od Gri-Gri

Patchouli-Oud od Affinessence

 

Vanilka Vanilka_1

Jedna z velmi oblíbených aromatických složek. Vůně vanilky je příjemná a jemně sladká, takže dokáže parfém dokonale pozdvihnout a dodat mu smyslnost. Přírodní vanilka je poměrně vzácnou složkou, protože celý proces pěstování a zpracování vanilky je velmi náročný – často se tedy setkáme se syntetickými náhražkami. 

 

Parfémy, ve kterých je vanilka nepřehlédnutelná:

Insulo od Jeroboam

Ambre Cello od L'Orchestre Parfum

Erotikon od Pigmentarium

    

 

 

Zázvor Zázvor          

Je nezbytnou součástí indické a čínské kuchyně, ale je velmi oblíbený i v „kuchyni“ parfémářské. Je známý pro svou výraznou pryskyřičnou a jemně pikantní vůni. Zázvor je velmi aromatický a má hřejivé účinky – parfému tedy dodá jiskřivou a podmanivou vůni. Je také velmi oblíbený pro své blahodárné účinky na lidské zdraví – má totiž silně antibakteriální a protizánětlivé účinky.                                                       

 

Parfémy, ve kterých zázvor určitě ucítíte:

Orlando od Jardins d'Écrivains

Silphium od Stora Skuggan

Baptisma od Chapel Factory

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení